Başkan Özdemir Niğde Belediyespor’u ağırladı Başkan Özdemir Niğde Belediyespor’u ağırladı

Niğde Valiliği 2024 yılı için toplantı, gösteri yürüyüş yeri, güzergah ve pankart asılacak yerleri belirleyerek kamuoyu ile paylaştı.
Niğde Valiliğinden konuyla ilgili yapılan duyuruda; ‘’2911 Sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanununun 6'ıncı, Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanununun Uygulanmasına Dair Yönetmeliğin 3. maddeleri gereğince, 2024 yılı için ilimiz merkezinde toplantı ve gösteri yürüyüşleri yeri, güzergahı ile afiş ve pankart asılacak yerler, Valilik Makamının 27/12/2023 gün ve 1064 sayılı olurları ile aşağıda belirtildiği şekilde tespit edilmişti’’ ifadesine yer verildi.
İl merkezinde Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri yapılacak yer ve güzergâhları ile afiş ve pankart asılacak yerler şu şekilde:
ASIL MİTİNG ALANI VE YÜRÜYÜŞ GÜZERGÂHI
Miting Alanı: Cumhuriyet Meydanı -Ömer Halisdemir Meydanı
Yürüyüş Güzergâhı ve Dağılım Yönleri: Toplantı yeri perşembe pazarında toplanan topluluğun, Külhan Sokak, Murat Zeren Caddesini takiben Cumhuriyet Meydanında ve Ömer Halisdemir Meydanında son bulacak. Dağılımlar ise, Ayhan Şahenk Bulvarı (Bankalar caddesi), Dr. Sami Yağız caddesi  (Bor caddesi), Murat Zeren Caddesi istikametlerine yapılması.
ALTERNATİF MİTİNG ALANI VE YÜRÜYÜŞ GÜZERGÂHI
Miting Alanı: Şefik Soyer Meydanı
Yürüyüş Güzergâhı ve Dağılım Yönleri: Toplantı yeri TCDD Tren Garından başlayarak, Murat Zeren Caddesi, Cumhuriyet Bulvarı ve Emin Erişingil Caddesini takiben Şefik Soyer Meydanında son bulacak.
Dağılımlar ise; Ayhan Şahenk Bulvarı (Bankalar caddesi), Emin Erişingil caddesi, Kemali Ümmiye caddesi ve Fariki sokak istikametlerine yapılması.
ALTERNATİF MİTİNG ALANI VE YÜRÜYÜŞ GÜZERGAHI
Miting Alam: Derbent Meydanı
Yürüyüş Güzergâhı ve Dağılım Yönleri: Toplantı yeri olan Selçuklu Caddesinden başlayarak, Ethem Onbaşı caddesini takiben, Derbent kavşağında son bulacaktır.
Dağılımlar ise; Dr. Sami Yağız (Bor Caddesi) Caddesinden il merkezi ve Bor ilçe istikametleri ile Ethem Onbaşı Caddesi istikametlerine yapılması.
AFİŞ VE PANKART ASILACAK YERLER
Hazırlanacak bez afişlerin, Süleyman Fethi Caddesi, Murat ZEREN Caddesi, Paşakapı Caddesi, Emin Erişingil Caddesi, Feridun Zeren ve Selçuklu Caddeleri olarak belirlenen yerler ile mitingin yapılacağı meydanlara ve güzergâhlara asılacak.
(İbrahim UGUN)