Genç Başkan Türkmen gönüllere dokunuyor Genç Başkan Türkmen gönüllere dokunuyor

Niğde Valisi Cahit Çelik 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle yazılı bir kutlama mesajı yayımladı.
Vali Çelik mesajında, “Milletimizin makûs talihini değiştiren, tarihi ve stratejik bir girişim olarak kabul edilen, Cumhuriyet tarihimizin başlangıcı ve aynı zamanda milletimiz ve ülkemiz için, büyük bir geleceğe doğru atılan ilk adım olan 19 Mayıs 1919 tarihi, milletimizin bağımsızlık duygularının ilk yansıması olup, kurtuluş zaferine atılan en önemli adımlardan birisidir. Bu adımın 105. yıl dönümünü coşkuyla ve gururla kutlamaktayız. Tam bir asır önce, 19 Mayıs 1919'da Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'da başlattığı özgürlük hareketi, tüm yurdumuza yayılmış, halkımızın azim ve kararlığıyla hep birlikte verilen mücadele sonucunda büyük zafere ulaşılmıştır. Samsun’dan başlayan ve tüm yurda yayılan ulusal birlik ve beraberlik şuuru, kurtuluşa ulaşmamızın ana unsuru olmuştur.
Büyük sıkıntılar ve yokluklar içerisinde, büyük bedeller ödenerek fedakârlıklarla kurulan Türkiye Cumhuriyeti, gençlerimize emanet edilmiştir. Çünkü bizler gençlerimizi, milletimizin en büyük zenginliği olarak kabul ediyor, onlara milletçe güveniyoruz” Dedi.
TÜRKİYE’NİN GELECEĞİ, YARINLARIMIZIN TEMİNATISINIZ
Vali Çelik mesajının devamında, ”Sevgili gençler, Biliyoruz ki sizler, Türkiye’nin geleceği, yarınlarımızın teminatısınız. Türkiye Cumhuriyeti’ni yaşatmak ve sonsuza kadar korumak, en başta gelen görev ve sorumluluğunuzdur. Kendinizi çağdaş bilimin ve teknolojinin ışığında yetiştirerek, ülkesine yararlı, manevi değerlerle donanmış bireyler olarak hayatlarınızın her alanında etkin rol alma gayreti içerisinde olmalısınız. Geleceğin devlet yöneticileri, siyasetçileri, eğitimcileri, bilim adamları, sanatçıları ve diğer meslek temsilcileri olarak ülkemizi, bilimde, fende, ekonomide, uluslararası ilişkilerde, kültür ve sanatta, eğitimde, sporda elde edeceğiniz başarılarla, Cumhuriyetimizi taçlandıracağınıza yürekten inanıyorum. Bu duygu ve düşüncelerle sevgi dolu yürekleri ve gülen yüzleriyle bugüne anlam katan gençlerimizin ve aziz milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramını tebrik ediyor, devletimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, tüm vatandaşlarımıza saygılar sunuyorum.” İfadelerine yer verdi.
(Dahi GEDİK)

Editör: Niğde Haber