Başkan Özdemir hastane ek binasını inceledi Başkan Özdemir hastane ek binasını inceledi

Niğde Valiliği himayesinde ve Niğde Belediyesi katkılarıyla Niğde’de ilk defa gerçekleşecek olan Uluslararası Scarpa Aladağlar Epic Trail Niğde sınırları içerisinde bulunan Aladağlar mevkiinde 5 Temmuz tarihinde başladı.
Scarpa Aladağlar Epic Trail Yarışması, Niğde Valisi Cahit Çelik ile Eşi Nermin Çelik, Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir ile Eşi Duygu Özdemir Hanımefendi ve Gençlik ve Spor İl Müdürü İlker Ötgünlü katılımlarıyla başladı.
Niğde Valisi Cahit Çelik, yaptığı açıklamada, Aladağlar'ın doğal güzellikleriyle dağcılık faaliyetlerinin yapıldığı güzel dağlardan biri olduğunu söyledi.
Aladağlar’ın Türkiye'nin önemli dağlarından biri olduğunu vurgulayan Niğde Valisi Cahit Çelik," Burada toplamda 3 gün sürecek olan bir etkinlik yapıyoruz, Türkiye'de kamplı etkinlik olarak bir ilk. Sporcularımız ilk gün 45 kilometre koşup Kapuzbaşı Şelalesi'ne gidecekler, daha sonra kamp yapıp ertesi gün Maden Boğaz Vadisi'nden koşup bu tarafa gelecekler. Üçüncü günde biraz daha rahat diyebileceğimiz Emli Vadisi'nden 13 - 15 kilometreler koşulacak. Tüm sporcularımıza ve katılımcılara teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.
Konuşmaların ardından, Vali Çelik, Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, Gençlik ve Spor İl Müdürü İlker Ötgünlü ile sporcular etkinliğin ilk gün koşusunu tamamladı. 
HANGİ PARKURLAR KOŞULACAK?
Scarpa Aladağlar Epic Trail, 13 km, 25 km, 45 km ve 125 km olmak üzere dört farklı parkurdan oluşacak olan bu parkurlar arasında en zorlu olanı, üç gün sürecek olan 125 km'lik parkurda sporcular, kendi yeterliliklerini sağlayarak koşacaklar ve Aladağları iki kez aşacak.
Birinci gün 45 km, ikinci gün 55 km üçüncü gün ise 25 km koşulacak olup aynı zamanda sporcular çadırda konaklama yaparak bölgenin birçok rotasını da koşarak keşfedecekler.
Türkiye'nin en zorlu yarışlarından biri olan Aladağları iki kez aşarak geçilen bu zorlu ve heyecan verici yarış, ilk kez düzenlenmesine rağmen Türkiye’nin en zorlu yarışlarından biri olarak dikkat çekmekte. Bu bağlamda, gelecek yıllarda da daha fazla yabancı sporcunun katılımıyla, bölgenin koşu turizmi açısından daha da tanınmasına katkı sağlayacak. Çarpa Aladağlar Epic Trail, Aladağlar bölgesinin eşsiz doğası ve zorlu parkurlarıyla, katılımcılara unutulmaz bir deneyim yaşatmayı amaçlanan etkinliğin hem ulusal hem de uluslararası alanda büyük ilgi görmesi ve önümüzdeki yıllarda daha fazla katılımcı çekmesi beklenmekte.
(Dahi GEDİK)

Uluslararası Scarpa Aladağlar Epic Trail Yarışması Başladı 3

Uluslararası Scarpa Aladağlar Epic Trail Yarışması Başladı 1

Editör: Niğde Haber