Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi’nde (NÖHÜ) TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandalın katılımıyla "Akademisyen Buluşması TÜBİTAK Proje Destek Programları Bilgilendirme Toplantısı" gerçekleştirildi.
NÖHÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Uslu'nun moderatörlüğünde gerçekleştirilen programda, Prof. Dr. Hasan Mandal akademisyenlere yönelik TÜBİTAK proje destek programları hakkında bilgilendirme sunumu yaparak, akademisyenlerin destek programlarına ilişkin sorularını yanıtladı.
KISA ZAMANDA İKİNCİ KEZ SİZLERLE BİRLİKTEYİZ
Üniversitede yaklaşık bir ay önce katıldığı programda Niğde’ye bir bilim merkezi açılacağının müjdesini veren Başkan Mandal; ‘’Bilim merkezinin kurulması protokolüne imza atmak için geldiği Niğde’de Üniversitede akademisyenlerle buluştu. Niğde’de bilim merkezi kurmak için sözleşmeyi altına imza atacağız. Buraya gelmişken sadece imza atıp gitmeyelim, hocalarımızla bir daha etkileşim sağlayalım istedik. Kısa zaman içinde buraya ikinci kez geliyorum. Misafirperverliklerinden dolayı Sayın Rektörümüze ve katılımlarından dolayı siz akademisyenlerimize teşekkür ederim’’  dedi.
ARAŞTIRMA ÜNİVERSİTESİNDEN ZİYADE ARAŞTIRMA YAPAN ÜNİVERSİTE OLMAK
Üniversitenin son iki buçuk yıldır gerek akademik yayın gerekse bilimsel araştırma projeleri  faaliyetlerinde her geçen yıl bir önceki yıldan daha fazla yayın ve proje yaparak gelişimini devam ettirdiğini belirten Rektör Hasan Uslu; ‘’Bu süreçte hedefimiz araştırma üniversitesinden ziyade araştırma yapan üniversite olmak. Biz üniversitenin gerçek niteliğini ortaya koymak istiyoruz. Bunlar da ancak sizler gibi değerli bilim insanlarıyla gerçekleşir’’ dedi. Konuşmasının sonunda bilimsel projelerimizle ilgili sayısal verileri aktaran Rektör Uslu, TÜBİTAK Başkanı ve katılımcılara teşekkür ederek sözlerini bitirdi. Program, soru cevap bölümünün akabinde hediye takdimi ve fotoğraf çekimiyle son buldu.
(Dahi GEDİK)

66 bin 400 ton atık kâğıt milli ekonomiye kazandırıldı 66 bin 400 ton atık kâğıt milli ekonomiye kazandırıldı

Tübi̇tak Başkanı Nöhü’lü Akademisyenlerle Buluştu 2

Tübi̇tak Başkanı Nöhü’lü Akademisyenlerle Buluştu 3

Tübi̇tak Başkanı Nöhü’lü Akademisyenlerle Buluştu 5