HİPERTANSİYON HASTALARININ HAYATINI KOLAYLAŞTIRACAK TEDAVİ HİPERTANSİYON HASTALARININ HAYATINI KOLAYLAŞTIRACAK TEDAVİ

Meteorolojik kaynaklar tarafından İç Anadolu bölgesinde Niğde, Aksaray, Kayseri, Kırşehir, Nevşehir, Sivas ve Yozgat bölgelerinde Suriye üzerinden çöl tozu taşınımı bekleniyor.
Meteorolojik kaynaklar tarafından Türkiye'ye yeniden giriş yapması beklenen çöl tozu hakkında uyarılar gelmeye devam ederken, aktarılan son bilgilere göre Suriye üzerinden gelecek çöl tozunun Güneydoğu illerinin yanı sıra İç Anadolu bölgesindeki illerin birçoğunun etkileneceği belirtiliyor.
CAM VE BALKONLARI YIKAMAYALIM
Hava Forum platformunda yer alan bilgilerde ise ayrıca suyun ne kadar kıymetli olduğuna değinilerek yapılan uyarıda; ‘Cuma günü Suriye üzerinden çöl tozu geliyor. Cam, balkon ve araba bir şey yıkamayın. Özellikle iç ve doğu kesimlerimizde etkili olacak. Suyumuz zaten az yıkamaları erteleyelim..." Yapılacak olan temizlik işlerinde kullanılacak suyun Cuma günü yaşanacak hava olayından dolayı çok bir işe yaramayacağına, toz olayının öncesinde yapılacak temizlik ve araç yıkama gibi işlerde kullanılacak olan suyun ise boşa gideceğine değinildi.
(Murat ÜMRANLİOĞLU)