Niğde’de ‘TÜBİTAK Bilim Söyleşileri’ başladı Niğde’de ‘TÜBİTAK Bilim Söyleşileri’ başladı

İşitme Engelliler Dünya Güreş Şampiyonası'nda Dünya Şampiyonu olarak ülkemizi ve Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesini (NÖHÜ) gururlandıran Ahmet Talha Kacur, Rektör Prof. Dr. Hasan Uslu’yu ziyaret etti.
2022 yılında İstanbul'da düzenlenen İşitme Engelliler Dünya Güreş Şampiyonası'nda altın madalya kazanan, bu yıl ise Kırgızistan'da gerçekleşen 7’nci İşitme Engelliler Dünya Güreş Şampiyonası'nda yine altın madalya kazanarak ikinci kez dünya şampiyonu olan NÖHÜ öğrencisi Ahmet Talha Kacur ve NÖHÜ Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Rüçhan İri, Rektör Prof. Dr. Hasan Uslu'yu makamında ziyaret etti.
NÖHÜ Spor Bilimleri Fakültesi mezunu ve aynı zamanda Sağlık Bilimleri Enstitüsü Antrenörlük Ana Bilim Dalı yüksek lisans eğitimine devam eden Kacur, büyükler grekoromen stil 87 kiloda altın madalya derecesiyle dünya şampiyonu oldu. Böylelikle Kacur ikinci kez Dünya Şampiyonluğunu elde ederek ülkemizi ve NÖHÜ’yü uluslararası arenada başarıyla temsil etti.
OLİMPİYAT’LARDA ALTIN MADALYA VE ÜÇÜNCÜ DÜNYA ŞAMPİYONLUĞU SÖZÜ VERDİ
Rektörlük makamında gerçekleşen ziyarette Rektör Uslu şampiyon öğrenciye ata sporu güreşte elde ettiği başarılardan ötürü tebriklerini iletirken çalışmalarına aralıksız devam etmesini, ülkemize ve üniversitemize yeni gururlar yaşatmasını temenni etti. Şampiyon sporcu Kacur ise verdiği desteklerden ötürü Rektör Uslu’ya teşekkür ederek önümüzdeki olimpiyatlar ile dünya şampiyonalarından yine altın madalya ve üçüncü dünya şampiyonluğuyla döneceğinin sözünü verdi.
Ziyaret, dünya şampiyonu öğrencimizin son turnuvada elde ettiği altın madalya ve kemer ile Türkiye Grekoromen Güreş Milli Takım formasını Rektör Uslu’ya takdim etmesi ve günün anısına çekilen fotoğrafla son buldu.
(Dahi GEDİK)
WhatsApp Image 2023-09-18 at 17.06.35
WhatsApp Image 2023-09-18 at 17.06.35 (1)