Saadet Partisi Genel Merkezi tarafından 15 Ekim Pazar günü 81 ilde düzenlenecek ‘Özgür Filistin Mitingi’ için davet yapıldı.
Saadet Partisi Niğde İl Başkanlığı İstanbul Maltepe’de 15 Ekim Pazar saat 14.00’de gerçekleştirilecek miting ve 81 il teşkilatında Parti Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu imzasıyla yapılan yazılı açıklamasını Niğde kamuoyu ile paylaştı. Açıklamada; ‘’İsrail, bölgemiz ve tüm dünyanın huzur ve barışı için en büyük tehdit olagelmiştir. Bugüne kadarki sözlü kınamaların hiçbiri Israil'in Filistin'deki işgali ve katliamlarını engelleyememiştir. Her seferinde görülmüştür ki İsrail, sadece ama sadece güçten anlamaktadır.
Bu hususlar dikkate alındığında Hamas'ın, terör devleti İsrail'in yıllardır sürdürdüğü işgal politikasına ve vahşi saldırılarına karşı başlattığı "Aksa Tufanı" operasyonu da Filistin halkının kendini savunma hakkı kapsamında değerlendirilmelidir. Bugün bir kez daha açık ve net olarak ilan ediyoruz ki; biz, dost ve kardeş Filistin halkının her daim yanındayız ve yanında olmaya devam edeceğiz!” denildi.
(Dahi GEDİK)