Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi (NÖHÜ) Rektörü Prof. Dr. Hasan Uslu Cumhuriyetin 100. Yılı ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı münasebetiyle bir kutlama mesajı yayımladı.
Rektör Uslu mesajında; “Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün öncülüğünde Türk milleti, tarihindeki en büyük destanlardan biri olan Kurtuluş Savaşı zaferini bir asır önce Cumhuriyet ile taçlandırmıştır dedi.
Bugün 100. yılını büyük bir onur ve heyecanla kutladığımız Cumhuriyetimiz, bize bırakılan çok önemli bir miras ve emanettir. Bilim ve eğitim yuvası Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi olarak Cumhuriyetimizi daha ileri taşıma yolundaki çalışmalarımız ve bu emanete sahip çıkan yeni nesiller yetiştirme gayretimiz her zamanki azim ve kararlılığımızla sürecektir.
Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyet’in aydınlık yolunu bize açan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere vatanımızın ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için kahramanca canlarını hiçe sayan tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi tazimle anıyor; Cumhuriyetimizin 100. yılını ve aziz milletimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı tebrik ediyorum’’ ifadelerine yer verdi.
(Dahi GEDİK)