Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi (NÖHÜ) ile Bakü Avrasya Üniversitesi arasında İktisat Ana Bilim Dalı Uluslararası Ortak Tezli Yüksek Lisans Programı Protokolü İmzalandı.
Yapılan bu protokol kapsamında öğrenciler anlaşmalı üniversitede okuma hakkı elde edecek, her öğrenci üç dönem kendi üniversitelerinde bir dönem anlaşmalı üniversitede eğitim görebilecek. Programı başarıyla bitiren her öğrenci ise İktisat alanında biri Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesinden, diğeri Bakü Avrasya Üniversitesinden olmak üzere iki adet ayrı yüksek lisans diploması alma hakkı kazanacak.
İmzalanan protokolün ardından açıklama yapan NÖHÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Uslu konuşmasında; ‘’ki devlet, tek millet duygularını paylaştığımız can Azerbaycan’ın Bakü Avrasya Üniversitesiyle yapılan bu protokol bizleri fazlasıyla mutlu etti. İki üniversitenin bu programında öğrenim görecek tüm öğrencilerimize şimdiden başarılar diler, uluslararası düzeyde yeni alanlarda kuracağımız iş birliklerimizin daha da artmasını temenni ederim. Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi olarak uluslararasılaşma çalışmalarımıza devam ediyoruz’’ dedi.
(Dahi GEDİK)