Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi (NÖHÜ) İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Fatih Diren’in “Baletler Köyü” adlı belgesel film yapım projesi, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından desteklenmeye hak kazandı.
T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığının 2024/3 Destekleme Programı kapsamında 191 başvuru arasından desteklenmeye hak kazanan 44 proje arasına giren öğretim üyesinin projesi 135 bin TL destek alacak.
Konuyla ilgili açıklama yapan Diren, proje kapsamında çekimlerin Mersin ve Çorum’da gerçekleşeceğini ifade etti. Yaz döneminde çekimlerin tamamlanacağını belirten Diren, yılsonunda ise projenin tamamlanacağını söyledi.
REKTÖR USLU’DAN TEBRİK MESAJI
Belgesel film projesi destek almaya hak kazanan öğretim üyemiz Diren’i tebrik ederek başarılar dileyen NÖHÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Uslu, Üniversitenin her alanda öne çıkmasının gurur verici olduğunu ifade etti. NÖHÜ’ de bilimsel araştırma, uygulama ve geliştirme faaliyetleriyle birlikte kültür-sanat çalışmalarının da aralıksız sürdüğünü belirten Rektör Uslu, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesinin ulusal ve uluslararası düzeydeki başarılarının artacak devam edeceğini dile getirdi.
(Dahi GEDİK)

Niğdeliler 'Köy Seyirlik ve Orta Oyunu' gösterileri ile buluştu Niğdeliler 'Köy Seyirlik ve Orta Oyunu' gösterileri ile buluştu

Dr. Öğr. Üyesi Fatih Diren 2

Editör: Niğde Haber