24-27 Ağustos 2023 tarihleri arasında Antalya Muratpaşa Belediyesi tarafından düzenlenen Veteran Badminton Şenliği'ne Üniversitemizden katılan Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi’nden (NÖHÜ) iki sporcu, büyük başarı elde etti. Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kapalı Spor Salonu'nda gerçekleşen ve dört gün süren turnuvada NÖHÜ Veteran  Badmintoncuları 3 madalya almayı başardı.
Masterler turnuvasında yarışan Fen-Edebiyat Fakültesi Fizik Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Adil Canımoğlu, Karışık Çiftler 50+ kategorisinde 1'inci olurken, Çift Erkekler 55+ da ise 2'ncilik derecesi elde etti. Spor Bilimleri Fakültesi Spor Yöneticiliği Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Öğr. Üyesi İbrahim Ümran Akdağcık, Çift Erkekler 40+ da 3'üncülük başarısı kaydetti. Sporcularımız turnuvadan bir altın, bir gümüş ve bir bronz madalya ile Niğde’ye döndü.
Konuyla ilgili açıklama yapan NÖHÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Uslu, turnuvadan 3 madalya başarısı elde ederek Üniversitemizi gururlandıran sporcularımızı tebrik etti. Rektör Uslu, NÖHÜ’nin spora ve sporcuya desteğinin aralıksız olarak devam edeceğini ifade etti.
(Dahi GEDİK)