Müdür Ekinci: Bir hayal ve bir amaçla yola çıkıldı Müdür Ekinci: Bir hayal ve bir amaçla yola çıkıldı

Niğde ve Gaziantep'in Nurdağı ilçesi öğretmenleri 'Gönül Bağı Projesi' ile Öğretmenler Günü’nü çevrimiçi etkinliği ile kutladı.
6 Şubat depreminin ardından ilk Öğretmenler Günü’nü kutlayacak olan Nurdağı Nurten Öztürk Ortaokulu öğretmenleri için Niğde Güzel Sanatlar Lisesi öğretmen ve öğrencileri proje hazırladı. Nurdağı Gönül Bağı Projesi ile ilgili bilgi veren Niğde Güzel Sanatlar Lisesi Müdürü Abdullah Taşpınar; ‘’İki okul öğretmenleri arasında gönül bağı kurmak, mesleki paylaşımlarda bulunmak ve ortak sosyal faaliyetler gerçekleştirmek suretiyle moral ve motivasyonlarını artırmak istedik. Bu proje ile iki okul öğretmenlerinin sahip oldukları millî, manevî, ahlaki, insanî ve kültürel değerleri geliştirmeleri, toplumun milli ve manevi değerlerini ön plana çıkaracak sanatsal ve kültürel etkinliklerle yardımlaşma kardeşlik, merhamet, vicdan, birlik ve beraberlik duygularını güçlendirmeleri, hoşgörü, saygı, sevgi, meslek aidiyeti vs. erdemlerin yaygınlaştırmaları ve kalıcı gönül köprüleri kurmaları hedeflendi" dedi.
Niğde Güzel Sanatlar Lisesi öğretmenleri tarafından kendilerine gönderilen hediyeler için teşekkür eden Nurdağı Nurten Öztürk Ortaokulu öğretmenlerine, Niğde Güzel Sanatlar Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından çevrimiçi konser de verildi.
(İHA)