Niğdeliler 'Köy Seyirlik ve Orta Oyunu' gösterileri ile buluştu Niğdeliler 'Köy Seyirlik ve Orta Oyunu' gösterileri ile buluştu

Anadolu Mektebi Yazar Okumaları Projesi kapsamında Tarık Buğra il paneli Niğde Belediyesi Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.
Niğde İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Yaşar, programın açılışında yaptığı konuşmada; ‘’Anadolu Mektebi Yazar Okumaları projesine Niğde İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak 2017 yılında dahil olduk. Geçtiğimiz yıllarda Tarık Buğra, Mustafa Kutlu ve Cengiz Aytmatov il panelleri gerçekleştirdik. İlimizde 14 okulda bu faaliyeti gerçekleştiriyoruz. 150'ye yakın öğrenci grubu ile gönüllülük esasına dayanan ve mezun vermeyen tek mektep olan Anadolu Mektebi faaliyetlerine desteklerimiz sürecektir.  Bugün okumalarını gerçekleştirmiş olan birbirinden değerli öğrencilerimizle Tarık BUĞRA il paneli düzenliyoruz. Programın ilimiz ve ülkemiz adına hayırlara vesile olmasını temenni ediyor, Yürütme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Sami Güçlü Beyefendiye ve emeği geçen mesai arkadaşlarıma teşekkürlerimi sunuyorum." dedi.
Panel öğrencilerin sunumları ile devam etti. Prof. Dr. Sami Güçlü 'nün öğrencilerle yaptığı değerlendirme toplantısı ile sona erdi. Düzenlenen panele Anadolu Mektebi Yazar Okumaları Projesi Yürütme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Sami Güçlü, Niğde Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Çifçibaşı, İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Yaşar, protokol mensupları, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
(Dahi GEDİK)

Niğde’de Tarık Buğra Paneli 2

Niğde’de Tarık Buğra Paneli 1

Editör: Niğde Haber