Ermenistan, Filistin Devleti'ni resmen tanıdı Ermenistan, Filistin Devleti'ni resmen tanıdı

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi’nde (NÖHÜ) yetkili sendika değişerek, Memur Sendikaları Konfederasyonu’na bağlı Eğitimciler Birliği Sendikası Niğde 2 No’lu Şube üniversitede yetkili sendika oldu.
Uzun yıllar farklı bir sendikanın yetkili olduğu Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi’nde tarihi bir değişim yaşandı. Eğitimciler Birliği Sendikası Niğde 2 No’ lu Şube’nin kurulmasından sonra üye çalışmalarına hız veren sendika yönetiminin çalışmaları sonucu Eğitimciler Birliği Sendikası üniversitede yetkili sendika oldu.
4688 Sayılı Kamu Görevlileri Sendikaları Kanununun 30. Maddesine göre Üniversitede yapılan toplantı sonucu imzalanan mutabakat metnine göre Eğitimciler Birliği Sendikasının 580 üyesi varken en yakın sendikanın üye sayısı 371’de kalmıştı.
Konuyla ilgili açıklama yapan şube başkanı Dr. Mehmet Ali Eroğlu; “Aldığımız sorumluluğun farkında olarak Üniversitemizde kamu görevlileri adına bundan sonra çok güzel işler yapılacak, akademik ve idari personelin özlük ve özgürlük mücadelesi hak ettiği konuma gelecektir. Bu önemli yetkiyi almamızda bize destek olan tüm üyelerimize, yönetim kurulumuza, divan kurulu üyelerimize ve bizi her zaman destekleyenlere şükranlarımızı sunuyorum.”  dedi.
(Dahi GEDİK)

Editör: Niğde Haber