Kitap okuyarak yarıştılar Kitap okuyarak yarıştılar

Türkiye Radyo Televizyon Kurumu (TRT) milli kültürün sürdürülmesi ve gelişimine katkı sağlamak amacıyla kuruluşunun 60’ncı yılı kapsamında, Niğde’de “TRT Sanatçıları Şehir Konseri” düzenleyecek.
TRT’nin Niğde Belediyesi ile birlikte organize edeceği konser, 13 Haziran Perşembe günü saat 21.15’te Niğde Belediyesi Kültür Merkezi yanında ki otopark alanında gerçekleştirilecek.
TÜRK HALK MÜZİĞİ VE TÜRK SANAT MÜZİĞİ KONSERİ
Şef Mustafa Acar yönetimindeki konserde Türk Halk Müziği sanatçıları Mustafa Kemal Şimşek, Zeynep Cihan, Özgür Eren ve Sebahattin Gülümser ile Türk Sanat Müziği sanatçıları Esra İçöz, Belgin Gök, Bahadır Özüşen ve Elif Güreşçi sahne alacak.
HALKA AÇIK VE ÜCRETSİZ
TRT Müzik, TRT Türkü ve TRT Nağme’den canlı yayınlanacak olan halka açık konser, ücretsiz olacak.
BAŞKAN ÖZDEMİR’DEN KONSER DAVETİ
Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, TRT’nin “TRT Sanatçıları Şehir Konserleri” kapsamında, Niğde Belediyesi ile birlikte düzenleyeceği konsere tüm müzikseverleri davet etti.
TRT’nin, kuruluşunun 60. yıldönümü kapsamında farklı şehirlerde konser programları düzenlediğini belirten Başkan Özdemir, “TRT ses ve saz sanatçılarının sahne aldığı konserlerin düzenleneceği şehirlerarasında Niğde’mizin de yer alması dolayısıyla TRT yönetimine ve konserlerin düzenlenmesinde emeği geçenlere, Niğdeli hemşerilerim adına teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Başkan Özdemir, Niğde Belediyesi olarak, yaz döneminde de kültürel ve sanatsal etkinliklere kesintisiz bir şekilde devam edeceklerini de sözlerine ekledi.
(Salih ALPTEKİN)

Editör: Niğde Haber