Niğdeli Melek Yiğit dünya ikincisi Niğdeli Melek Yiğit dünya ikincisi

Niğde Belediye Sporun Bölgesel Amatör Ligi (BAL) 7‘nci  Grup’ta şampiyon olması kentte bayram havası yaşattı.
Şampiyonluk kutlaması için Ömer Halisdemir Meydanını hınca hınç dolduran coşkulu kalabalığa hitap eden Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, “Küllerinden doğan Niğde Belediyespor’un yükselişi devam edecek” dedi.
ŞAMPİYONA COŞKULU KARŞILAMA
BAL liginde 7. Grup’ta, deplasmanda Sarayönü Belediye Spor’u 2-0 yenerek ligin bitimine 3 hafta kala şampiyonluğunu ilan eden Niğde Belediye spor kafilesi, saat 22.30’da kent girişinde davul zurna eşliğinde, meşalelerle ve sloganlarla karşılandı.
Niğde Belediye spor kafilesini, taraftarlarla birlikte Derbent Kavşağında karşılayan Belediye Başkanı Emrah Özdemir, kulüp yöneticilerini, teknik heyeti ve futbolcuları tek tek kutladı. Şampiyonluk kutlamasının yapıldığı Ömer Halisdemir Meydanı’na takım otobüsüyle gelen Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, burada havai fişek gösterileri altında coşkulu kalabalığa hitap etti.
ASIL KUTLAMA 3 HAFTA SONRA
“İşte Başkan, İşte Şampiyon”, “En Büyük Başkan Bizim Başkan” sloganları eşliğinde platforma çıkan Belediye Başkanı Emrah Özdemir, asıl kutlamayı 3 hafta sonra yapacaklarını belirtti. Başkan Özdemir, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenleyecekleri konserle, aynı zamanda Niğde Belediye Spor’un şampiyonluğunu yeniden kutlayacaklarını ifade etti.
BAŞKAN BİZİ SÜPER LİGE UÇUR
Şampiyonluk kutlamasında, taraftarların “Bizi süper lige uçur” çağrısına da yanıt veren Belediye Başkanı Emrah Özdemir, alkışlar eşliğinde, “Çıkacağız, Süper Lige de çıkacağız” dedi. Niğde Belediye Spor’un 3. Lige çıkmasından dolayı güzel bir gün yaşadıklarını anlatan Başkan Özdemir, “Bize bu gururu yaşatan, kulüp yöneticilerine, teknik heyete, futbolculara, taraftarlara teşekkür ediyorum. Allah onlardan razı olsun” diye konuştu.
ALTYAPIYA VERDİĞİMİZ DESTEĞİN KARŞILIĞINI ALDIK
Niğde Belediyespor’u 4 yıl önce yeniden faaliyete geçirdiklerinde öncelikle altyapısının sağlam olmasına dikkat ettiklerini aktaran Başkan Özdemir, 4 yıl boyunca altyapıya yatırım yaptıklarını ve bunun karşılığını bugün şampiyon olarak aldıklarını belirtti.
BU TAKIM, KALICI OLARAK YÜKSELMEYE DEVAM EDECEK
Niğde Belediye Spor’un küllerinden yeniden doğduğunu anlatan Belediye Başkanı Emrah Özdemir, “Şükürler olsun, şampiyon olduk. Bu takım daha çok yükselecek, ayağı yere sağlam basacak ve kalıcı olarak yükselmeye devam edecek” şeklinde konuştu.
TASALI: KOLAY OLMAYAN BİR ŞAMPİYONLUK ALDIK
Niğde Belediye Spor Kulübü Başkanı Atilla Tasalı da “Sayın Belediye Başkanımız ilk günden beri bize çok destek verdi. Bu şampiyonluğun hikayesi çok farklı. Kolay olmayan bir şampiyonluk elde ettik. Bunun için kendisine teşekkür ediyorum. Çok zorluklar çektik, ama bunu dışarıya yansıtmadan bu günlere geldik” ifadelerini kullandı.
TARAFTARLAR GEÇ SAATLERE KADAR EĞLENDİ
Niğde Belediye Spor’un Ömer Halisdemir Meydanında düzenlenen şampiyonluk kutlamasına, Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, Kulüp Başkanı Atilla Tasalı, Kulüp Başkan Yardımcısı Yahya Dökmetaş, Futbol Şube Direktörü İdris Gündoğan, Teknik heyet, futbolcular, Niğdeli Taraftarlar Grubu’nun başkan ve yöneticileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Geç saatlere kadar devam eden etkinlikte taraftarlar, Neşet Ertaş’ın “Niğde Bağları” türküsü eşliğinde göbek atarak, Niğde Belediye Sporun 3. Lige yükselmesini kutladı.
(Dahi GEDİK)

Whatsapp Image 2024 04 22 At 13.54.32

Whatsapp Image 2024 04 22 At 13.54.32 (3)

Whatsapp Image 2024 04 22 At 13.54.32 (2)