Ulukışla Yaz Okulunda Okçuluk Kursu açıldı Ulukışla Yaz Okulunda Okçuluk Kursu açıldı

Niğde Belediyesi, 2024 Avrupa Şampiyonası’nda Türkiye- Çekya maçında olduğu gibi Türkiye -Avusturya maçı içinde Ömer Halisdemir Meydanı’na dev ekran kurdu.
Niğde’de vatandaşlar, Türkiye -Avusturya maçını, Niğde Belediyesi’nin Ömer Halisdemir Meydanı’na kurduğu dev ekrandan izledi. Vali Cahit Çelik ve Belediye Başkanı Emrah Özdemir de çeyrek final heyecanını vatandaşlarla birlikte yaşadı.
Karşılaşmayı Milli Takım Forması giyen Niğde Valisi Cahit Çelik ve Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir de vatandaşlarla birlikte dev ekrandan izledi.
NİĞDE TEK YÜREK, TÜRKİYE TEK YÜREK
Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, karşılaşma öncesinde dev ekranın önündeki platforma çıkarak meydanı dolduran coşkulu kalabalığına hitap etti. Konuşmasına, “Bugün yine meydanlardayız, İnşallah bizi zafer gecesi bekliyor” diye başlayan Başkan Özdemir, “Bugün Niğde olarak tek yürek olduk. Türkiye olarak tek yürek olduk. Dünyanın neresinde Türk varsa şu anda hepsi tek yürek. Biz bir ve beraber olduğumuz zaman, o dualarla buluştuğumuz zaman neler yapabileceğimizi herkes biliyor. Birlikteliğin rahmetinden her zaman faydalandık. Çekya maçını hep birlikte izledik ve bize uğurlu geldi ki Çekya’yı yenmiştik. İnşallah bugünde böyle buradan güçlü bir ses yollayarak dualarımızla birlikte Avusturya’yı da geçerek finale çıkacağız. Önümüzde uzun bir yol var. İnşallah bu uzun yolda şans yanımızda olsun” şeklinde konuştu.
NİĞDE BELEDİYESPOR’A DA DESTEK OLALIM
Belediye Başkanı Emrah Özdemir, konuşmasında bu sezon 3. Ligde mücadele edecek olan Niğde Belediyespor için de destek istedi. Başkan Özdemir, “Niğde’miz açısından da zaferlerle dolu bir yıl oldu. Niğde Belediyespor’umuz 3. Lige yükseldi. Yeni sezon için güzel transferlerimiz var; halkımızdan, vatandaşlarımızdan da destek bekliyoruz. Özellikle iş adamlarımızdan destek bekliyoruz” diye konuştu.
DAKİKA 1, GOL 1
Türkiye ve Avusturya arasındaki çeyrek final mücadelesini, Niğde Belediyesi’nin kurduğu dev ekrandan izlemek için meydanı dolduran vatandaşlar, karşılaşmanın ilk dakikasında Merih Demiral’ın müthiş golü ile büyük sevinç yaşadılar.
Ellerinde Türk bayraklarıyla maç boyunda ay-yıldızlı ekibimizi tezahüratlarla destek veren vatandaşlara Niğde Belediyesi tarafından çeşitli ikramlar yapıldı. Vatandaşlar, hakemin bitiş düdüğü ile Avusturya’yı 2-1 mağlup eden A Milli Futbol Takımımızın çeyrek finale kalmasını coşkuyla kutladılar.
ÇEYREK FİNAL COŞKUSU
Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir de karşılaşmanın ardından oyun havaları eşliğinde, vatandaşlarla birlikte göbek atarak, Milli Takımımızın çeyrek finale kalmasının sevincini yaşadı.
Çeyrek finale kalan ay-yıldızlı ekibimizi tebrik eden Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, 6 Temmuz’da Hollanda ile yarı finale yükselmek için karşı karşıya gelecek olan millilerimize başarı diledi.
TÜRKİYE- HOLLANDA MAÇI DA DEV EKRANDAN İZLENECEK
Milli Takıma destek vermek için Ömer Halisdemir Meydanı’nı hınca hınç dolduran vatandaşlara da teşekkür eden Başkan Özdemir, 6 Temmuz Cumartesi günü Türkiye- Hollanda arasında oynanacak çeyrek final maçı için de Ömer Halisdemir Meydanı’na dev ekran kuracaklarını açıkladı.
(Salih ALPTEKİN)


Whatsapp Image 2024 07 03 At 13.06.14 (1)

Editör: Niğde Haber