Niğde Belediyesi tarafından organize edilen 6’ncı Kitap Fuarı için tüm hazırlıklar tamamlayarak 27 Ekim-5 Kasım tarihleri arasında gelecek olan ziyaretçilerini ağırlayacak.
Niğde Belediyesi 6’ncı Kitap Fuarı kitapseverler için kapılarını açıyor.  Fuar 27 Ekim-5 Kasım tarihleri arasında Grant Otel’in yanında bulunan yıkılan vakıflar binasının arazisinde gerçekleştirilecek.
Fuara katılan yayınevleri, geniş bir kitap yelpazesi sunacak ve okuyucuların ilgisini çekecek pek çok farklı türde kitabı sergileyecek.  Aynı zamanda, yazarlar da eserlerini tanıtarak ve okurları ile buluşacak.
10 gün sürecek olan fuara ,120 yayınevi ve 51 yazar katılırken 19 yazarın imza ve söyleşi programı olacak. Kitapseverler Kitap Fuarını saat 10.00-21.00 arasında ziyaret edebilecek.
TOPLAM 10 GÜN SÜRECEK
Fuarla ilgili bir açıklamalarda bulunan Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir; “Belediyemiz tarafından düzenlenecek olan 6’ncı Kitap Fuarı, 27 Ekim Cuma günü başlayacak ve 5 Kasım Pazar günü sona erecek. Fuarımız, Cumhuriyet Meydanı'nda, Grand Otel yanında bulunan alanda gerçekleştirilecek. Fuara, 120 yayınevi ve toplam 51 yazar katılım sağlayacak. Ziyaretçiler, fuar boyunca kitapları inceleyebilecek, yazarlarla tanışma ve imza alma fırsatı bulabilecekler. Ayrıca, 19 yazarın da imza ve söyleşi programı düzenlenecek. Bilindiği üzere kitap fuarları, okuma kültürünün geliştirilmesi ve kitap severlerin bir araya gelmesi için önemli etkinliklerdir. Biz de bu fuar vesilesiyle, okuyucuların bir araya gelerek yeni kitaplar keşfetmelerine ve yazarlarla tanışmalarına imkân sağlayacağız’’ dedi.
FUARA ÜNLÜ YAZARLAR KATILACAK
Fuarda, Nurullah Genç, Hasan Ayaz, Merve Gülcemal, Gökçen Çatlı, Şefik Ünal, Vehbi Vakkasoğlu, Bekir Develi, Cihat Yaycı, Hayati İnanç, Fikret Eroğlu, Ayşe Kulin, Serdar Tuncer, Işıl Işık, Hatice Kübra Tongar, Ahmet Selçuk İlkan, Sinan Akyüz, Halit Ertuğrul, Füsun Önal, Saniye Bencik Kangal ve daha birçok ünlü yazar sevenleriyle buluşacak.
BAŞKAN ÖZDEMİR’DEN DAVET
Niğde’mizde kültürel yatırımlara önem veriyor, şehrimize değer katan hizmetleri gerçekleştirmeye çalışıyoruz diyen Belediye Başkanı Emrah Özdemir; ‘’Yaptığımız bu çalışmaları, şehrimizin kültürel gelişimine yatırım yapmanın önemli bir platformu olarak görüyoruz. Şimdiden açacağımız fuarın hepimiz için hayırlı olmasını diliyor ve tüm halkımızı fuarımıza katılmaya davet ediyorum’’ dedi.
(Dahi GEDİK)

faurr