İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya Niğde’nin de aralarında bulunduğu Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) İstihbarat ve Narkotik Suçlarla Mücadele Daire Başkanlıkları ile İl Emniyet Müdürlüklerinin Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüklerinin yürüttükleri çalışmalarla lgili bilgi notu paylaştı.
Narkotik birimlerinin Niğde, İstanbul, Aydın, Mardin, Ankara, Düzce, Iğdır, Malatya ve Yozgat'ta düzenledikleri operasyonlarda 58 şüpheli şahsın yakalandığını belirten İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya yaptığı sosyal medya bilgilendirme notunda "Operasyonları gerçekleştiren kahraman polislerimizi tebrik ediyorum. Allah ayağınıza taş değdirmesin. Zehir tacirlerinin her an enselerindeyiz. Geleceğimizi karartmaya çalışan uyuşturucu tacirlerine yönelik operasyonlarımız azim ve kararlılıkla devam edecek." ifadelerini  kullandı.
İçişleri bakanlığının sitesinde konuya ilişkin olarak, Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat ve Narkotik Suçlarla Mücadele Daire Başkanlıklarımız ile İl Emniyet Müdürlüklerimizin Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüklerince;
İstanbul’da gerçekleşen operasyonlarda 52 kilo uyuşturucu madde, 48 kilo metamfetamin, 504.000 sentetik ecza ile 12.240 uyarıcı hap ele geçirildi, 7 şüpheli şahıs gözaltına alındığı belirtildi. 
Niğde'de risk analiz çalışması neticesinde arama yapılan bir tırda 58 kilo  esrar ele geçirilirken, 1 şüphelinin de gözaltına alındığı bildirildi. 
Aydın'da uyuşturucu satıcılarına ve kullanıcılarına yönelik yapılan operasyonlarda 38 şüpheli gözaltına alındı. Operasyonlarda 10 kilo esrar ile muhtelif miktarda uyuşturucu madde ele geçirildi.
Mardin Kızıltepe’de durdurulan bir araç içerisinde yapılan aramada 18 çuval içinde 463 kilo skunk maddesi ele geçirildi, 1 şahıs gözaltına alındı.
Ankara’da yapılan operasyonda 90 kilo kubar esrar ele geçirildi, 2  şüpheli gözaltına alındı.
Düzce’de, Gaziantep İl Emniyet Müdürlüğü İstihbarat Şube Müdürlüğünce müşterek yapılan operasyonda 47 kilo skunk maddesi ele geçirildi, 3 şahıs gözaltına alındı. 
Iğdır'da şüpheli bir araç ile araç sahiplerinin ikametlerinde yapılan aramalarda 2.5 kg esrar ele geçirildi; 2 şüpheli şahıs gözaltına alındı. 
Malatya'da Mardin Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzün işbirliği ile #Kale ilçesinde bulunan uygulama noktasında 2 araçta yapılan aramada 46 kilo esrar ile silah ele geçirildi; 3 şüpheli şahıs gözaltına alındı.
Yozgat Aydıncık'ta tespit edilen bir adreste yapılan aramada 4.5 kgilo esrar ile kök kenevir ele geçirildi; 1 şüpheli şahıs gözaltına alındı.
(İbrahim UGUN)