Niğde Belediyesi, 8 ülkeden 21 sanatçının  eserlerinin yer alacağı “Uluslararası Resim Sergisine” ev sahipliği yapacak.
Niğde Belediyesi’nin Niğde Uluslararası Sanatçılar Topluluğu ile birlikte düzenleyeceği uluslararası sergi, 20 Nisan Cumartesi günü Kale Mahallesi’ndeki Niğde Belediyesi Sanat Galerisinde, saat 14.30’da açılacak.
8 ÜLKEDEN 21 SANATÇININ ESERLERİ SERGİLENECEK
ABD, Hindistan, İran, Suriye, Japonya, Gürcistan, Pakistan ve Mısır’dan 21 sanatçının yağlıboya ve akrilik gibi farklı tekniklerle yaptığı orijinal eserlerinin yer aldığı sergi 3 gün boyunca açık kalacak.
SERGİ ÜCRETSİZ GEZİLEBİLECEK
Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, dünyaca ünlü First Wish Art Gallery üyesi sanatçıların eserlerinin yer alacağı uluslararası serginin ücretsiz olarak ziyaret edebileceğini belirtti.
FİRST WİSH ART GALLERY’E TEŞEKKÜR
Tüm sanatseverleri sergiye davet eden Belediye Başkanı Emrah Özdemir, “Böylesine önemli bir etkinliğin Niğde’mizde düzenlenmesinde katkıları olan First Wish Art Gallery yönetici ve üyelerine, ayrıca serginin küratörlüğünü yapan ressam Sefa Büte’ye teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.
Başkan Özdemir, Niğde Belediyesi olarak hayata geçirdikleri kültürel ve sanatsal etkinliklerin artarak devam edeceğini de sözlerine ekledi.
(Dahi GEDİK)

Niğde’de Tarık Buğra paneli düzenlendi Niğde’de Tarık Buğra paneli düzenlendi