NESOB Başkanı Yeşil, esnafın sorunlarını anlattı NESOB Başkanı Yeşil, esnafın sorunlarını anlattı

Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB), 2024 yılına ait Motorlu Taşıtlar Vergisinin (MTV) 2’nci taksit ödeme dönemi 1 Temmuz 2024 tarihinde başladığını ve son ödeme gününün 31 Temmuz 2024 olduğunu duyurdu.
GİB kurumsal web sitesinde konuyla ilgili, “Dijital Vergi Dairesinden (dijital.gib.gov.tr) MTV Ödeme alanına şifre girişi yapmadan; plaka, TC Kimlik Numarası ile “Tescil Tarihi” veya “Sahiplik Belge Tarihi” bilgilerinden birini girerek MTV borçlarını görüntüleyebilir ve ödeyebilirsiniz.
Ödemelerinizi; Başkanlığımıza ait gib.gov.tr internet sitesi (Dijital Vergi Dairesi ve GİB Mobil Uygulaması) üzerinden;
Anlaşmalı bankaların kredi kartları ile Anlaşmalı bankaların banka kartları veya banka hesabından,
Yabancı ülkede faaliyet gösteren bankaların; kredi kartları, banka kartları ve diğer ödeme yöntemleri ile Anlaşmalı bankaların; Şubelerinden, Alternatif ödeme kanallarından (İnternet Bankacılığı, Telefon Bankacılığı, Mobil Bankacılık vb.), PTT iş yerlerinden, Tüm vergi dairelerinden, yapabilirsiniz.
İnternet üzerinden yapılacak ödemelerde herhangi bir mağduriyetin oluşmaması için, tarayıcıya gib.gov.tr adresi ya da bankaların resmi internet adresleri yazılarak giriş yapılmasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Ayrıntılı bilgi ve danışma için: gib.gov.tr ve Vergi İletişim Merkezi (VİMER) 189” açıklaması yer aldı.
(GİB)

Editör: Niğde Haber