Vakıflar Bölge Müdürlüğü’nden Niğde’de aşure ikramı Vakıflar Bölge Müdürlüğü’nden Niğde’de aşure ikramı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Niğde Milletvekili Cumali İnce, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.
Milletvekili Cumali İnce mesajında; ‘’10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Vekil İnce, gazeteciliğin fedakarlık isteyen mesleklerin başında olduğunu söyledi. 
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla mesaj yayımlayan MHP Niğde Milletvekili Cumali İnce mesajında, “Gücünü milletten alarak mesai kavramı gözetmeden çalışan ve Türk milletinin sesi olan basın mensuplarının ağır şartlarda çalıştığının farkındayız. Gazetecilik, fedakârlık isteyen mesleklerin başında gelmektedir. Türk basını, özellikle de yerel basın, milli mücadele yıllarında, milli duygulara hitap ederek, milli birlik ve beraberliğin sağlanması yönünde görevini en iyi şekilde yerine getirmiş, hem Anadolu’nun düşman işgaline karşı direnişinin yürekli sesi olmuş, hem de bu direnişin kahramanlarının destanını yazmıştır. Türkiye’nin çok önemli bir süreçten geçtiği bugünlerde gazetecilik mesleğinin ne denli önemli olduğunu söylemek gerekir” dedi.
İnce mesajının devamında gazetecilerin devlet ile vatandaş arasında bir köprü görevi gördüğünü belirterek; ‘’Son olarak ilkeli ve tarafsız yayıncılık anlayışı ile kamuoyunun sesi olma görevini yürüten basın mensuplarının gazeteciler gününü kutluyorum. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi ‘Gazeteciler, gördüklerini, düşündüklerini, bildiklerini samimiyetle yazmalıdır.’ Yine Liderimiz Dr. Devlet Bahçeli’nin ifade ettiği gibi ‘Şüphesiz demokrasi haber alma ve ifade özgürlüğüyle güçlenir ve zenginlik kazanır. Bin bir güçlükle mesleklerini icra etmeye çalışan değerli gazetecilerimizin çabaları takdir edilmesi gereken bir durumdur dedi.
Bu anlamlı günde basın şehitlerimizi yad ediyor, Sevdamız olan şehrimizin değerli gazetecileri olmak üzere, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, ilkeli ve tarafsız yayıncılık anlayışı ile kamuoyunun sesi olma görevini yürüten tüm gazeteci arkadaşlarımıza hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı. 
(Haber Merkezi)

Editör: Niğde Haber