Gürer: Fahiş fiyatı yaratan sistemi değiştirelim Gürer: Fahiş fiyatı yaratan sistemi değiştirelim

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Niğde Milletvekili Cumali İnce, TBMM’nde Cumhuriyetin 100. Yılında Niğde ve 2. Yüzyıldan beklentileri içeren konuşma gerçekleştirdi.
Meclis kürsüsünde konuşan Milletvekili Cumali İnce, “Bugün sizlere ve aziz Türk milletimize 100. Yılını kutladığımız ve ikinci yüz yılına adım attığımız Türkiye Cumhuriyeti’nin kadim, vatansever, çoğu insanımızın gelmediği ya da gelemediği gelenlerin ise ayrılamadığı, bağrından Aksaray ve Nevşehir gibi vilayetlerin çıktığı Niğde ilimizden bahsedeceğim. Kadim bir şehir diyoruz çünkü gerçekten başlangıcı tarihin derinliklerine dayanmakta olup, yerleşik yaşamı günümüzden 10 bin yıl öncesine dayanmaktadır. Zira bu şehir tarih boyunca hem Anadolu Selçuklular hem Osmanlı hem de kurtuluş ve kuruluş yıllarında Türkiye Cumhuriyeti’nin şanlı tarihinde mücadelede hep önde; mükafatta ise geride durmak suretiyle Anadolu irfanının yerleşik hayata geçmiş timsalidir. Ben de böyle bir şehrin vekili olmaktan övünç ve gurur duyuyorum.” Dedi

Whatsapp Image 2024 02 28 At 15.40.34

MİLLETVEKİLİ İNCE NİĞDE’NİN KAHRAMANLARINI HATIRLATTI
MHP Niğde Milletvekili Cumali İnce; ‘’Vatansever diyoruz çünkü dün Çanakkale'de yüzyıl önce yüzlerce kiloluk top mermisini kaldırıp namluya süren cennet mekan Seyit Onbaşının hemen yanı başında olan Niğdeli Ali Çavuştu. Bundan yüz yıl sonra 15 Temmuz gecesinde milletinin ve milli iradenin yanında canı pahasına duran ise yine Niğdeli Ömer Halisdemir kardeşimizdi. Bu kahraman hemşerilerimin ve diğer nicelerinin ruhları şad mekanları cennet olsun. Demem o ki, biz dünden bugüne şehir olarak duruşunu hiç değiştirmemiş bir vilayetiz. Şanlı Türkiye Cumhuriyeti’nin birinci yüz yılında üzerini düşeni yapmış olmanın haklı gururunu yaşarken, ikinci yüz yıl için de gözümüzü budaktan sözümüzü dudaktan asla sakınmayacağız Allah'ın izniyle. Bizler Bilge Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Beyefendi'nin de dediği gibi " Önce ülkem ve milletim, sonra partim ve ben." ilkesinin ışığında ikinci yüz yılda duruşumuzu belirlemekten bahtiyarız. Bu ilkeler ışığında biz Niğde olarak devletimizin ikinci yüz yılda bize biçeceği her türlü role hazır olduğumuzu, verilecek her görevi de her zaman olduğu gibi layıkıyla yerine getirecek insan gücüne ve ekonomik güce sahip olduğumuzu belirtmek isterim’’ diye konuştu.
NİĞDE’NİN BEKLENTİLERİNİ DİLLENDİRDİ
MHP Niğde Milletvekili Cumali İnce meclis konuşmasının son kısmında , “Son yıllarda ülkece ortaya konan atılım ve gelişmelerden payımıza düşen hak ve sorumlulukları artırmak için her türlü hazırlığımız şehir olarak vardır. Türkiye Yüzyılı olarak adlandırdığımız bu yeni dönemde yatırım anlamında beklentilerimiz ise şunlardır. Coğrafi olarak Anadolu'nun göbeği memleketin göz bebeği olan Niğde'miz yeni yüzyılın kutup yıldızı olan savunma sanayii ve uzay sanayii alanlarında daha fazla yatırım ve savunma sanayii teknolojilerinde ihtisas bölgesi olma ayrıcalıklarına taliptir. Bu sorumlulukların üstesinden gelmeye bizler hazırız. Sözün özü biz daha çok yatırım daha çok istihdam ve devletimize daha çok katkı sunma hayaliyle yanıp tutuşan bir şehiriz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk 5 Şubat 1934'te Niğde'ye yaptığı ziyaret sırasında şöyle demişti. "Benim Niğde'ye karşı alakam büyüktür. Niğde, milli zaferin kazanılmasında en büyük dayanaklarımızdan biriydi."  Biz de şimdi diyoruz ki ikinci yüz yılımızda neden yine ülkemizin yüz akı olmayalım. Biz heyecanla üzerimize düşeni yapmaya hazır olduğumuzu ifade ediyoruz’’ iİfadelerine yer verdi.
(Dahi GEDİK)