MEB "Dijital Öğrenme Köprüsünü" hizmete açtı MEB "Dijital Öğrenme Köprüsünü" hizmete açtı

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından İmam Hatip Okulları arasında düzenlenen ve geleneksel hale getirilen "Meslekî Yarışma İl Finalleri" Niğde'de yapıldı.
Mesleki finaller 2
Niğde  geneli Anadolu İmam Hatip Lisesi ve İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri arasında gerçekleştirilen "Genç Sadâ Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma, Genç Nida Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma ve Hafızlık Yarışması, Genç Muhafızlar Hafızlık Yarışması, Genç Bilaller Ezan Okuma ve Genç Hatipler Minberde Hutbe Okuma Yarışmalarında 59 öğrenci okullarını temsil etmek üzere il finallerinde yarıştı.
Mesleki finaller 1
FİNALİSTLER TÜRKİYE FİNALİNDE YARIŞACAK
Niğde finallerinde derece alan öğrenciler 2024 yılı Nisan ve Mayıs ayında Kırşehir, Adana, Kayseri ve Nevşehir'de yapılacak bölge yarışmalarında Türkiye finallerine katılmak için yarışacak. Genç Muhafızlar Hafızlık Bölge Final Yarışması da 2 Mayıs 2024 tarihinde ilimizde düzenlenecek. Yarışmalarda dereceye giren öğrenciler çeşitli ödüller ve başarı belgesi ile taltif edildi. Ayrıca Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Öğretim Üyeleri ile İl Müftülüğü personeline desteklerinden ötürü plaket ve teşekkür belgeleri takdim edildi.
(Dahi GEDİK)
Mesleki finaller 3