Diyanet İşleri Başkanlığı makam aracını iade etti Diyanet İşleri Başkanlığı makam aracını iade etti

Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç, Kars’ta Kafkas Üniversitesi öğrencileriyle bir araya gelerek, “Türkiye Yüzyılında Ombudsmanlık ve Üniversiteler” konulu konferans verdi.
Kamu Başdenetçisi Malkoç katıldığı konferansta Filistinliler vatanını savunan kahramanlar, Kuvay-ı Milliyecileridir.
Malkoç, Kamu Denetçiliği Kurumunun vatandaşlara mahkemesiz çözüm sağladığını vurgulayarak, vatandaş ile idareler arasında arabuluculuk, hakemlik, bir nevi halkın avukatlığını yaptığını söyledi.
Malkoç, Ombudsmanlık Kurumunun, vatandaşların kamu kurumlarının verdiği hizmetlerde eksiklik, noksanlık veya uğradığı haksızlık karşısında gelen şikâyet başvurularını incelediğini ifade etti.;
Türkiye’nin son 20 yılda her alanda geliştiğini bildiren Malkoç, “Yunanistan'ın nüfusu kadar ülkemizde üniversite öğrencisi var. Bundan gurur duyuyoruz. Üniversiteler toplumun rehberi, kılavuzudur. Kalkınmanın, refahın teknolojinin öncüsüdür. Kültürün, sanatın, edebiyatın, bilimin yol göstericisidir.” diye konuştu.
Dünya’nın huzura, barışa, adalete ihtiyacı olduğunu dile getiren Malkoç, “Yeni medeniyetin inşasına ihtiyaç var. Bunun öncülüğünü Türkiye yapacaktır. Onun için Cumhuriyetimizin 2.yüzyılına, Türkiye yüzyılı diyoruz. Türkiye yüzyılı bilim ışığında, üniversitelerin yol göstericiliğinde olacaktır. Gençler, Türkiye yüzyılı sizlerin omuzlarında yükselecektir. Sizler Türkiye’nin umudu ve heyecanısınız.” dedi. 
“Bin yıldır bu coğrafyadayız inşallah barış, huzur, refah içinde bir ve beraber olarak kıyamete kadar bu coğrafyada var olmaya devam edeceğiz.” diyen Malkoç, “Dünya’da barışı sağlayan Osmanlıydı. Osmanlı aslandı, ölmeden bir yavru doğurdu; o da Türkiye Cumhuriyeti. Aslan yavrusu aslan olur. Büyüdü hakkını arayıp soruyor Ege’de, Akdeniz’de, Libya’da, Karabağ’da. ABD, AB ve bir başkası ne derse desin biz hakkımızı alacağız. Hukukumuzu koruyacağız. Bunun için yeni Alparslanlara, Fatihlere, Mevlanalara, Yunuslara, Mimar Sinanlara, Ali Kuşçulara, yeni Aziz Sancarlara yeni Selçuk Bayraktarlara ihtiyaç var. Onun için çok çalışın, iyi yetişin adaletten yana, ahlaktan yana olun’’ şeklinde konuştu.
MALKOÇ: ABD VE AB BU SAVAŞ SUÇUNA ORTAK OLUYOR
Malkoç, “İsrail on yıllardır işgal yapmış. Filistinliler var olma mücadelesi veriyor. Kendi topraklarından göçe zorluyorlar. İsrail 7 Ekim’den bu yana bebek, çocuk, kadın, sivil ayırımı gözetmeksizin, okulları, hastaneleri, camileri, kiliseleri ambulansları bombalıyor. 40’a yakın gazeteciyi öldürdüler. 12 bin insan öldü. Bunların içinde bebekler var. Anneler bebek cesetlerini koklayarak mezara koyuyor. Babalar bebeklerini öperek mezara koyuyor. İsrail savaş suçu işliyor.  ABD ve AB bu suça ortak oluyor. İsrail’e silah veriyor, bomba veriyor. Siyasi destek veriyor. İsrail’e kadınları ve bebekleri öldürme diyemiyorlar. Ancak tarih bize şunu öğretti. Tarih boyu zalimlerin yaptıkları yanına kalmamıştır. İsrail öldürdükleri masum insanların, bebeklerin, çocukların, kadınların hesabını verecektir.” ifadelerini kullandı.
MALKOÇ: SONUNDA HAK HUKUK ADALET VE VİCDANLI İNSANLAR GALİP GELECEK
Filistinlilerin, vatanlarını savunan kahramanlar, yiğitler, Kuvay-ı Milliyeciler olduğunun altını çizen Malkoç, “Hükümetler İsrail’in yanında. Ancak Washington’da, New York’ta, Londra’da, Paris’te, Berlin’de, Ankara’da, İstanbul’da, Diyarbakır’da, Endonezya’da Dünyanın her yerinde vicdan sahibi ahlak sahibi olanlar Filistin ile beraber. Sonunda hak hukuk adalet ve vicdanlı insanlar galip gelecek. Filistin olayı batı medeniyetlerin iflasıdır’’ dedi.
(KAMU DENETÇİLİĞİ KURUMU)