Vali Çelik: 105’inci yıl dönümünü coşkuyla ve gururla kutlamaktayız Vali Çelik: 105’inci yıl dönümünü coşkuyla ve gururla kutlamaktayız

Niğde Belediyesporun gururu kayakçısı Ebru Tuncer, yetenek ve azmiyle ülkemizi gururlandırmaya devam ediyor. Bolu’nun Gerede ilçesinde düzenlenen Milli Takım Avrupa Kupaları eleme yarışmalarının ilk gününde, kadınlarda birinci olarak ülkemizi bu yıl da başarıyla temsil etme hakkını kazandı.
Ebru Tuncer, 20 Kasım- 18 Aralık 2023 tarihleri arasında Finlandiya, İsveç ve Norveç'te düzenlenecek Avrupa Kupası Yarışmaları için büyük bir umut ve heyecan yarattı. Milli kayakçımız, bu prestijli yarışmalarda ülkemizi ve şehrimizi en iyi şekilde temsil ederek adından söz ettirmeyi hedefliyor.
Başarılarına bir yenisini daha ekleyen Ebru Tuncer ve onun yanında olan antrenörü Mustafa İlçin, bu önemli anlarını değerlendirerek, desteklerinden dolayı Belediye Başkanımız Sayın Emrah Özdemir'e teşekkür etti. Başarılarını 10 Kasım'da elde etmelerinin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin yıl dönümü olması sebebiyle daha da anlamlı olduğunu belirtti.  Kendilerini daha da mutlu eden bu başarının, Niğde’nin spor alanındaki potansiyelini bir kez daha ortaya koyduğunu belirtti.
Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir ise sporcumuzun başarısıyla gurur duyduk diyerek, Ebru Tuncer'e ve antrenörüne tebriklerini iletti. Başkan Özdemir, sporun ve sporcunun her zaman destekçisi olduklarını vurgulayarak, ilerleyen dönemlerde de Niğde’nin adını daha yüksek yerlerde duyuracak başarıların gelmesini temenni etti.
(İbrahim UGUN)