Başkan Özdemir ve Meclis üyeleri Vali Çelik’i ziyaret etti Başkan Özdemir ve Meclis üyeleri Vali Çelik’i ziyaret etti

Niğde Atatürk Anadolu Lisesi’nden bir grup öğrenci Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde serviste yatan hastaları ziyaret ederek örnek bir davranış gösterdi.
Lise öğrencilerinden hasta ziyareti F 2
Hastanede yatan hastaları ziyaret ederek karanfil veren öğrenciler hastalarla bir süre sohbet etti.
Niğde Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doktor Yakup Çetinkaya yaptığı açıklamada; ‘’Öğrencilere farkındalık kazandırmak adına Hastanemiz Manevi Destek Birimi çevreme duyarlıyım projesi kapsamında öğrencilerle birlikte hastanemizde yatan hastaları ziyaret ederek sohbet etme imkânı buldu. Yapılan ziyaretten son derece memnun kalan hastalarımız öğrencilerimize teşekkür ettiler. Bu projeden dolayı Manevi destek birimine teşekkür ederim." İfadelerine yer verdi.
Hastane Manevi Destek Birimi Uzmanı Fatih Çınar açıklamasında; ‘’Öğrencilerimize bir farkındalık oluşturmak için hastane ziyareti kapsamında manevi değerleri çocuklarımıza yerinde hasta ziyareti şeklinde öğretmek için buradayız. İnşallah öğrencilerimizin yetiştirilmesinde bu hastane ziyaretlerimizin bir bilinç oluşturmasını temenni ediyoruz. Hastalarımıza geçmiş olsun dileklerinde bulunduk onlarda çok memnun kaldılar onların memnuniyetini görünce biz de çok memnun olduk. Hepsine acil şifalar diliyoruz’’ dedi.
(Dahi GEDİK)