Bakan Göktaş'tan, Niğdeli şehidin baba ocağı için tadilat talimatı Bakan Göktaş'tan, Niğdeli şehidin baba ocağı için tadilat talimatı

Memur Sen Niğde İl Temsilcisi Hasan Orhan, 2024 yılı bütçesi ile ilgili beklentilerini içeren yazılı bir basın açıklaması yaptı.
İl Temsilcisi Orhan açıklamasında; “Bütçeye ve devlete en sadık katkıyı sunan kamu görevlilerimiz; 2024 yılı bütçesinin katkıda ve paylaşımda adaleti esas alarak sonuçlanmasını bekliyor. Kamu görevlilerinin beklentileri, kamu personel sisteminin eksikleri ve vaatlerin fiiliyata dönüşmesi için Bütçe görüşmelerinde; 1.Dereceye 3600 Ek Gösterge. Kamu görevlilerine kira yardımı. Enflasyon kayıplarının önlenmesi. Gelir vergisinin %15’te sabitlenmesi. Üniversite İdari personelinin yer değişikliği. Deprem bölgesindeki kamu görevlilerine ilave destek, teşvik ve muafiyet, hususları dikkate alınmalı, bütçeden pay aktarılmalıdır. Diğer taraftan, Aralık ayında piyasa yöneticileri tarafından “Aralık ayı enflasyon rakamını baskılayalım, yeni yılda zamları yansıtalım” anlayışı ile denetim radarına takılmamak için üretilen sosyal maliyet gözden kaçırılmamalıdır’’ ifadelerine yer verdi.
(Dahi GEDİK)