2 Araç çarpıştı: 2 yaralı 2 Araç çarpıştı: 2 yaralı

Nevşehir'de bir sosyal medya platformunda 5 yaşındaki kuzenini dudağından öpmeye zorlayan genç kadın, polis tarafından gözaltına alınarak mahkemece tutuklandı.
Geçtiğimiz günlerde Nevşehir'de meydana gelen olayda, D.Ö.K. adlı genç kadının 5 yaşındaki kuzeni ile çektiği videoda çocuğu zorla dudağından öpmeye zorladığı anlar sosyal medyada büyük tepkilere neden oldu. D.Ö.K., videoda dudaklarını çocuğa zorla öptürerek, "Öyle olmaz ben dudak seviyorum. Benim dudağım ora mı? Öp beni, öpersen bırakırım. Biz yanaktan öpüşmüyoruz. Çocukluğundan beri beni hep dudağımdan öpüyorsun" gibi ifadeler kullanmıştı. Videonun sosyal medyada tepkilere neden olmasının ardından Nevşehir İl Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ile Ürgüp İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince D.Ö.K isimli genç kadın gözaltına alındı.  Emniyetteki işlemlerinin ardından Ürgüp Adliyesi'nde mahkemeye çıkarılan D.Ö.K tutuklanarak cezaevine teslim edildi.
Öte yandan konuyla ilgili olarak Aile ve Sosyal hizmetler Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Olayın sosyal medyada yayıldığı andan itibaren İl Müdürlüğü ekiplerimiz emniyet birimleri ile koordinasyon içerisinde harekete geçmiştir. Videodaki şahıs gözaltına alınmıştır. Çocuğun ailesi ile yapılan görüşmede videonun eski olduğu bilgisi edinilmiştir. Meslek elemanlarımız tarafından aileye danışmanlık hizmeti verilmiştir. Psikolojik sağlamlığını artırmak adına aile yanında bulunan çocuğun durumu yakından takip edilmeye devam edilecektir. Söz konusu Tiktok hesabı Bakanlığımızın girişimleri sonucu kapatılmıştır. Bakanlık olarak sürecin yakın takipçisi olduğumuzu kamuoyunun bilgisine sunarız" ifadelerine yer verdi. 
(İHA)

Editör: Niğde Haber