Vali Çelik, Akkaya Barajı'nda kuş gözlemi yaptı Vali Çelik, Akkaya Barajı'nda kuş gözlemi yaptı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından kamu kurum ve kuruluşlarına şehit yakını, gazi ve gazi yakınının ataması yapılacak.
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından kamu kurum ve kuruluşlarına şehit yakını, gazi ve gazi yakını olmak üzere toplam 491 kişinin ataması yapılacak. Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, yarın gerçekleşecek törenle 491 şehit yakını, gazi ve gazi yakınına istihdam imkanı verilecek. Şehit Yakını, Gazi ve Gazi Yakınlarının Kamu Kurumlarına Yerleştirilmesi Töreni" Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş'ın katılımıyla noter huzurunda gerçekleşecek.
Törende hak sahiplerinden 160'ının ataması öğrenim durumları itibarıyla antrenör, avukat, biyolog, büro personeli, çocuk eğiticisi, çocuk eğitimcisi, çocuk gelişimcisi, diyetisyen, eczacı, fizyoterapist, grafiker, hemşire, hemşire yardımcısı, imam-hatip, Kur'an kursu öğreticisi, mimar, mühendis, müze araştırmacısı, öğretmen, programcı, psikolog, sağlık teknikeri, sağlık teknisyeni, sosyal çalışmacı, tekniker, teknisyen ve veteriner hekim unvanlı kadrolara yapılacak. Ayrıca, 219'u memur, 88'inin hizmetli ve 24'ünün de sürekli işçi unvanlı kadrolara ataması gerçekleşecek. Bu atamayla bugüne kadar kamuda istihdamı sağlanan şehit yakını, gazi ve gazi yakınlarının toplam sayısı 49 bin 310'a ulaşacak.
(İHA)