İŞKUR, İşveren Danışmanlığı kapsamında il genelinde iş yeri ziyaretlerine devam ediyor. İŞKUR İl Müdürü Ali Bingül ile İş ve Meslek Danışmanları Niğde’de faaliyet gösteren işletmeleri ziyaret ederek İŞKUR’un sağladığı destekler hakkında bilgilendirmede bulunuyor.
254 ÖZEL SEKTÖR İŞ YERİ ZİYARETİ 3 BİN 081 AÇIK İŞ İLANI
Niğde İŞKUR İl Müdürü Ali Bingül Müdürlüğün faaliyetlerini aktararak; ‘’İŞKUR kendi sistemine kayıtlı işverenleri ziyaret ederek onlara işgücü piyasasındaki güncel düzenlemeler hakkında bilgi verme, İŞKUR hizmetlerini tanıtma, işgücü talebi alma, İŞKUR ile ilgili işlerini gerçekleştirme konularında yardımcı olmakta. Nitelikli elemana ihtiyaç duyan işverenlerin taleplerini karşılayarak işgücü piyasasının arz ve talep yönünü buluşturan bir köprü görevi üstlenmektedir. İşverenlerin ihtiyaçlarını karşılayarak kalıcı istihdamın sağlanması noktasında önemli bir hizmet verilmektedir. Ayrıca İş ve Meslek Danışmanları aracılığı ile işverenlerin mevcut ihtiyaçlarını karşılamanın yanı sıra gelecekte ihtiyaç duyacakları meslekleri de belirleyerek onlar için bir yol haritası çizmektedirler. Niğde Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğümüzce 01 Ocak ile 30 Haziran 2024 tarihleri arasında bin 254 Özel Sektör İşyeri ziyareti gerçekleştirilmiş olup özel sektör işyerlerinden 3 bin 081 açık iş ilanı alınmıştır. Ayrıca Niğde İŞKUR İl Müdürlüğümüzce aynı dönemde 1.468 kişi özel sektör işyerlerinde işe yerleştirilmiş, 256 katılımcı ise işbaşı eğitim programı ile işbaşı yapmıştır. İl Müdürlüğümüzce İşbaşı Eğitim Programı süresince katılımcılara günlük 653,93 TL tutarında cep harçlığı ödemesi yapılmakta, genel sağlık sigortası ile iş kazası ve meslek hastalığı sigorta prim giderleri kurumumuzca karşılanmaktadır.” Dedi.
İŞ BAŞI EĞİTİM PROGRAMINDA KADIN KATILIMCI BAŞARISI
İl Müdürü Bingül; ‘’Niğde Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğümüz 01 Ocak ile 30 Haziran 2024 tarihleri arasında İmalat Sektöründe İşbaşı Eğitim Programında hedefine oranla Türkiye 4.’sü, İşbaşı Eğitim Programlarından yararlanan kadın katılımcı sayısı ile de hedefine oranla Türkiye 1.’sidir. İşbaşı Eğitim Programı, İŞKUR’a kayıtlı işsizlerin yine İŞKUR’a kayıtlı işyerlerinde, daha önce edindikleri teorik bilgileri uygulama yaparak pekiştirmelerini veya mesleki deneyim kazanmalarını sağlamak amacıyla düzenlenmektedir. İl Müdürlüğümüzce İşbaşı Eğitim Programı süresince katılımcılara günlük 653,93 TL tutarında cep harçlığı ödemesi yapılmakta, genel sağlık sigortası ile iş kazası ve meslek hastalığı sigorta prim giderleri kurumumuzca karşılanmaktadır” diye konuştu.
SAHADAYIZ”
Özel Sektör İş yeri ziyaretleri ile ilgili konuşan Niğde İŞKUR İl Müdürü Ali Bingül; ‘’İşverenlerimize İŞKUR’un sağladığı teşvik ve destekleri anlatmak, işverenlerimizin desteklerimizden daha çok yararlanmalarını sağlamak amacıyla İl Müdürlüğümüz Yöneticileri ile İş ve Meslek Danışmanlarımızla birlikte sahadayız. İlimizde faaliyet gösteren işletmeleri ziyaret ederek İŞKUR’un sağladığı destekler hakkında bilgi vermekte, işletmelerimizin İŞKUR desteklerinden daha fazla yararlanmaları için çalışmaktayız. Aktif İşgücü Hizmetleri Programlarından İşbaşı Eğitim Programı ile mesleki deneyimi veya iş tecrübesi olmayan kişilere mesleki deneyim ve iş tecrübesi kazandırılarak bu kişilerin istihdam edilebilirliklerinin arttırılmasını, nitelikli işgücü temin etmekte zorlanan işverenlere işe alacakları kişileri kendi işyerlerinde yetiştirme imkânı sağlıyoruz.” dedi. İŞKUR İl Müdürü Bingül “İş dünyamızı İŞKUR desteklerinden yararlanmaları için İl Müdürlüğümüze bekliyoruz.” İfadelerine yer verdi.
(Dahi GEDİK)

İşyeri Ziyareti 5

İşyeri Ziyareti 3

Cep AVM Niğde’de hizmete açıldı Cep AVM Niğde’de hizmete açıldı

                                                                                               

Editör: Niğde Haber