AK Parti Niğde İl Başkanı Mustafa Özdemir, Cumhuriyet’in Kuruluşu’nun 100’ncü yıl dönümü nedeniyle kutlama mesajı yayınladı.
İl Başkanı Özdemir mesajında; ‘’100 yıl önce, aziz milletimizin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde başlattığı ve büyük fedakârlıklarla kazandığı zafer sonrasında kurulan Cumhuriyetimizin 100’ncü kuruluş yıl dönümünü kutlamanın gururunu yaşıyoruz. Aziz Milletimiz büyük bir destana imza attı.  O gün çok zor şartlar altındayken, hiçbir umutsuzluğa kapılmadan, istiklalimiz ve istikbalimiz için mücadele verdi dedi.
Bu büyük mücadelede genciyle yaşlısıyla, kadınıyla erkeğiyle ülkemizi düşmanlardan temizlemiş ve bu toprakları ebedi olarak vatanımız haline getirmişlerdir. AK Parti Hükümetlerimiz kurulduğu günden bu güne kadar yaptığı reform değişimler ile birlikte, gönül coğrafyamızda ve tüm dünyada ülkemizi bugünkü seviyeye ulaştırmıştır.  Tüm dünyanın örnek aldığı bir ülke konumuna getirmiş, başarı hikayesi yazmıştır.
Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde, her alanda tam bağımsız güçlü Türkiye hedefimizle; köklü tarihimizden, kadim değerlerimizden aldığımız ilhamla, hep birlikte Türkiye’yi büyütmek ve “Türkiye Yüzyılı” hedeflerine ulaştırmak için durmaksızın çalışmaya devam edeceğiz. Tam 100 yıl önce ağır bedeller ödeyerek kurduğumuz Türkiye Cumhuriyeti'ni birlik, beraberlik ve kardeşlik duyguları içerisinde, muasır medeniyetler seviyesinin de üstüne çıkarmak için var gücümüzle gayret edeceğiz.  Başta Cumhuriyet'imizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, İstiklal Harbimizin kazanılmasında ve bu toprakları bize vatan kılmak için fedakârca mücadele eden tüm kahramanlarımızı saygıyla yad ediyoruz’’ dedi.
(Dahi GEDİK)