İYİ Parti Niğde İl Başkanı İbrahim Uzun, Cumhuriyet’in ilanının 100’ncü yıl dönümü nedeniyle bir açıklama yaparak “Bu yıl Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde Ne mutlu Türküm diyene diyen herkes ile birlikte tam 100 yaşındayız. Gururlu ve minnettarız” dedi.
Başkan Uzun açıklamasında; ‘Kurucu liderimiz Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Ey yükselen yeni nesil! İstikbal sizsiniz. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak sizsiniz” sözlerine hatırlatmada bulunarak, Cumhuriyet değerlerinin ne denli önemli olduğuna işaret etti ve “Kutlu Cumhuriyetim 100’ncü yılın daha nice 100 yıllar ile tatlandırılacaktır” dedi. 
Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Türk Milletinin karakterine ve adetlerine en uygun olan idare, Cumhuriyet idaresidir” diyerek ilan ettiği Cumhuriyetimizin kuruluşunun dönümünü, milletçe kutlamanın haklı gururu ve coşkusu içindeyiz” diyen İl Başkanı İbrahim Uzun açıklamasının devamında; “Her türlü zorluk, zulüm, baskı ve yokluğa rağmen, Türk Milletinin özünde var olan milli birlik ve beraberliğin, bağımsızlık ve hürriyet aşkının, muasır medeniyet seviyesine erişmiş güçlü bir Türkiye kurma azim ve kararlılığının gurur verici yegane bir eseridir. Bizler Atalarımızdan aldığımız kutsal görevi dün olduğu gibi bugün be bugünden sonrada ilk günkü heyecanla, azimle ve şevkle sürdürmeye kararlıyız. Bu yılda gururunu yaşadığımız cumhuriyetimizi 100’üncü yaşını tebrik eder daha çok 100 yıllar boyunca yaşatacağımıza inancımız tamdır. Yüce Türk Milletinin Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyoruz. Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları önderliğinde bu uğurda can vermiş, kan vermiş şehitlerimizi, gazilerimizi rahmet minnet ve saygı ile anıyoruz” diye konuştu.
(İbrahim UGUN)