Büyük ayıp şiddetini gittikçe artırıyor! Büyük ayıp şiddetini gittikçe artırıyor!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, 19 Eylül Gaziler Haftası münasebetiyle yayımladığı mesajında, vatan için canlarını hiçe sayan gazilerin daha huzurlu ve mutlu yaşam sürebilmelerine olanak sağlayacak tüm düzenlemelerin hayata geçirilmesi gerektiğini söyledi. Gürer gazilerimizin her isteği baş tacı edilmelidir dedi.
CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, 19 Eylül Gaziler Günü dolayasıyla mesaj yayımladı.
19 Eylül 1921’de Sakarya Meydan Muharebesi kazanan Mustafa Kemal Atatürk’e, ‘gazilik unvanı’ ve ‘mareşallik rütbesinin’ verildiğini anımsatan CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, her yıl 19 Eylül tarihinin ise ‘Gaziler Günü’ olarak kutlandığına dikkat çekti.
Şehitlerimizin ve gazilerimizin, gösterdikleri üstün fedakârlıklar nedeniyle ulusumuzun gurur kaynağı olduklarına işaret eden CHP Milletvekili Ömer Fethi Gürer, “Onlar, vatan toprakları canlarını hiçe sayan kahramanlardır. Tarih boyunca eşi benzeri görülmemiş destansı kahramanlık örneği sergileyen şehitlerimiz ve gazilerimiz sayesinde bugün ülkemizde özgür bir şekilde yaşıyoruz. Bu nedenle, gazilerimizin ve şehitlerimizin yakınlarının daha huzurlu ve mutlu hayat sürmelerine olanak sağlayacak tüm düzenlemelerin hayata geçirilmesi gerekiyor. Her istekleri baş tacı edilmelidir” diye konuştu.
CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer mesajında; ‘’Kurtuluş mücadelemizin başkahramanı, cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e gazilik unvanının verilişinin yıldönümü ve Gaziler Günü dolayasıyla, Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal eden aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi şükran ve milletle anıyorum. Hayatta olan gazilerimize ve şehit yakınlarımıza da saygılarımı sunuyorum, tüm gazilerimizin Gaziler Günün kutluyorum.’’ dedi.
(Dahi GEDİK)