Milli helikopter motorunda önemli bir eşik daha aşıldı Milli helikopter motorunda önemli bir eşik daha aşıldı

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi (NÖHÜ) Niğde TEKNOPARK A.Ş.’nin uygulayıcı kuruluşlar arasında yer aldığı TÜBİTAK 1812/2024-2 BİGG başvuruları başladı. Program kapsamında akademisyen ve öğrencilerin girişim fikirlerine 900 Bin TL yatırım desteği verilecek.
BAŞVURULAR ALTI AYRI ALANDA ALINACAK
Akademisyen ve öğrencilerin girişim fikirleriyle başvuru yapabilecekleri programda, başvuru yapılabilecek konular altı başlık altında belirlendi. Bu kapsamda 1 Haziran 2024 tarihine kadar sürecek başvurularda akıllı ulaşım, akıllı üretim sistemleri, enerji ve temiz teknolojiler, iletişim ve sayısal dönüşüm, sağlık ve iyi yaşam ve sürdürülebilir tarım ve beslenme alanlarındaki girişim fikirleri değerlendirmeye alınacak.
REKTÖR USLU: YOĞUN BAŞVURU BEKLİYORUZ
Konuyla ilgili açıklama yapan NÖHÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Uslu, Üniversitenin Niğde TEKNOPARK A.Ş.’nin de uygulayıcı kuruluşlar arasında yer aldığı programa akademisyenleri ile öğrencilerinden yoğun bir başvuru beklediklerini ifade etti. Akademisyen ve öğrenci girişimlerini desteklemenin yükseköğretim kurumları açısından oldukça önemli olduğunu belirten Rektör Uslu, Niğde TEKNOPARK A.Ş.’nin böylesine büyük bütçeli bir programın uygulayıcı kuruluşları arasında bulunmasının da memnuniyet verici bir durum olduğunu söyledi.
(Dahi GEDİK)