31 Mart’ta yapılan Mahalli İdareler Seçiminde Niğde’nin Bor ilçesinde seçimi kazanan AK Parti Belediye Başkanı Serkan Baran, ilk iş olarak Milliyetçi Hareket Partisi Belediye Başkan adayı olan rakibi Sıtkı Erat’ın iş yerinin önünü iş makineleri ile kazdırmak oldu. 
MHP’den Bor Belediye Başkan adayı olan Sıtkı Erat’ın Bor Devlet Hastanesi karşısında bulunan ve kızına ait eczanenin önüne gelen kamyon ve iş makinası, eczane önünde bulunan araçların kolayca park yapabileceği şekilde olan alçak seviyedeki kaldırımlarla parke taşları zabıta ekiplerinin gözetiminde söküldü.
Bor Belediye ekiplerinin seçimin hemen ardından ilk icraat olarak yaptığı hamle dikkat çekti. Sabah saatlerinde Sıtkı Erat’ın kızının iş yerini önce demir bariyerlerle çevirerek iş makinaları ile eczane önündeki kaldırımları söktü. Yapılan bu müdahale akıllara  ''Cumhur İttifakı'na Niğde'de ne oldu?'' sorusunu getirdi.
ERAT AÇIKLAMA YAPTI
Yaşanan duruma tepki gösteren Bor Belediyesi eski Başkanı Sıtkı Erat yaptığı açıklamada; ''Her şey ortada, seçim biteli iki gün olmuş. Bugün bir bakıyorsunuz belediye çalışıyor. Maalesef kızımın eczanesinin önünü görüyorsunuz. Kamyonlar, kepçeler, dozerler çalışma yapıyoruz diyerek kazıyorlar. Her şey ortada. Burası yıllardır böyleydi. Ama arkadaşların kafasında bir plan var. Tesadüf olabilir mi bu? Ben tesadüf olmadığını biliyorum. Bu neyin kini, neyin öcü bilmiyorum. Yakışıyor mu? Herkes kendine yakışanı yapar. Ben konuyu kamuoyunun takdirine bırakıyorum. Allah bildiği gibi yapsın’’ dedi.
Biz Tayyip Bey’e oy verdik, sözde ittifak var diyerek; ''Sözde Cumhur ittifakı var. Biz dün hep beraber Tayyip Bey’e oy verdik. Tayyip Bey’in Cumhurbaşkanı seçilmesi için çalıştık. Tayyip Bey için çalıştık. Bugün de yerel seçimde yarışacaksınız dediler yarıştık. Hayırlı uğurlu olsun, kazanan belli, kaybeden belli ama bu kin, seçimin arkasından bunlar hiç hoş şeyler değil’’ sözlerini tamamladı.
Konu ile ilgili Bor Belediyesi’nden herhangi bir açıklama yapılmadı.
(Haber Merkezi)

353 Binden fazla Emekli indirimli seyahat etti 353 Binden fazla Emekli indirimli seyahat etti

Erat Bu Neyin Kini, Bu Neyin Öcü Bilmiyorum 1
 

Editör: Niğde Haber