Motorine zam bekleniyor! Motorine zam bekleniyor!

Peş peşe gelen zamlardan damacana sular da nasibini alarak, son bir yılda damacana suya yüzde 100 zam yapıldı. Türkiye'de son dönemde yaşanan ekonomik krizin etkisi damacana su fiyatlarına da yansımaya başladı.
Türkiye'de her geçen gün artan ve çalışan da emekli de ay sonunu getirmekte zorlanırken, enflasyon ve hayat pahalılığı zam olarak üzerimize yağmaya devam edyor. İçecek Üreticileri Derneği (İÇDAŞ) verilerine göre, geçtiğimiz yıl aynı dönem 19 litrelik damacana suyun ortalama fiyatı 45 lirayken 2024 Ocak ayında 90 TL'ye yükseldi. Böylelikle, son bir yılda damacana suya tam yüzde 100 zam yapıldı.
Tüketici dernekleri, damacana su zamlarını protesto etti
Türkiye Tüketici Konfederasyonu (TÜKODER) Başkanı Bülent Deniz, "Damacana su fiyatları son bir yılda yüzde 100'e yakın arttı. Bu zamlar tüketicileri zor durumda bırakıyor. Tüketicilerin temel ihtiyaçlarını karşılayabilmesi için zamların geri çekilmesi gerekiyor" dedi.
Tüketiciler Birliği Genel Başkanı Mahmut Şahin ise, "Damacana su fiyatlarındaki artış, fahiş fiyat uygulamasıdır. Bu artışların geri çekilmesi için gerekli yasal düzenlemelerin yapılması gerekiyor" diye konuştu.
(Dahi GEDİK)

Editör: Niğde Haber