Zekeriya Özbek'ten 'RAMAZAN BAYRAMI' mesajı Zekeriya Özbek'ten 'RAMAZAN BAYRAMI' mesajı

Bir süredir İsmailağa Cemaati’yle yaşadığı tartışmalarla gündem olan Cübbeli Ahmet Hoca, cemaatin gözden düşmesine sebep oldu. Sosyal medya platformu X’ten yayımlanan bir mesajda, Cübbeli Ahmet’in İsmailağa’yı parçalamaya çalıştığı belirtildi.
İsmailağa Cemaati, bir süredir İsmailağa Cemaati’yle yaşadığı tartışmalarla gündem olan ve kamuoyunda 'Cübbeli Ahmet Hoca' olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü hakkında açıklama yayımladı.
Sosyal medya platformu X’ten “İsmailağa’dan Açıklama” başlığıyla yayımlanan mesajda, “Tarîkatımızın Mahremini Ortaya Saçmıştır” ifadesine yer verilirken Cübbeli Ahmet’in İsmailağa’yı parçalamaya çalıştığı ve cemaatin gözden düşmesine sebep olduğu belirtildi.
Cübbeli Ahmet’le ilgili “Kendisinin tekkemiz ve cemaatimizle hiçbir ünsiyetinin kalmadığını, görüş ve açıklamalarının cemaatimiz açısından hiçbir bağlayıcılığının bulunmadığını ihvânımıza ve tüm kamuoyuna saygıyla duyururuz” denildi.
Cübbeli Ahmet Hoca’nın Tekkemiz ve Cemaatimizle İlişkisi Kalmamıştır
Cübbeli Ahmet Hoca’nın tekkemiz ve cemaatimizle hiçbir ünsiyeti kalmamıştır. Görüş ve açıklamalarının cemaatimiz açısından hiçbir bağlayıcılığı bulunmamaktadır.
Şeyhimiz Hasan Efendi’nin Cübbeli Ahmet Hoca’yı ReddetmesiMahmud Efendi Hazretlerimizin âhirete irtihâliyle başlatılan ve özellikle son altı aydır Cübbeli Ahmet Hoca tarafından yayınlanan telefon görüşmeleri, gizli ses kayıtları, zuhûrât ve rüya yığınlarıyla kirli bir yola bürünen propaganda doğrultusunda, Cübbeli Ahmet Hoca, Hasan Efendi Hazretlerimizle görüşmek istemiştir. Ancak, Hasan Efendi Hazretlerimiz bu teklifi reddetmiştir.
Cübbeli Ahmet Hoca’nın Eylemlerinin Sonuçları
Cübbeli Ahmet Hoca’nın eylemleri, tarîkatımızın mahremiyetini ortaya saçmıştır. Ayrıca, Mahmud Efendi Hazretlerimizin ailesini hedef almıştır ve Hasan Efendi Hazretlerimize hürmetsizlik etmiştir. Cübbeli Ahmet Hoca, cemaati dağıtmak için çalışmaktadır ve bu dağıtma projesinin bahanesi olarak tarîkatı bölmeye çalışmaktadır. Bu eylemler, cemaatimizin gözden düşmesine sebep olmuştur ve kitleleri korkutarak hakikati perdelemektedir.'
(Haber Merkezi)