Başarılı sporcu Kutay Şimşek Dünya Kupası yolcusu Başarılı sporcu Kutay Şimşek Dünya Kupası yolcusu

Bor Kızılca Atatürk Ortaokulu Okul Sporları kapsamında Sivas’ta düzenlenen gerçekleştirilen Floor Curling Küçük Kızlar Şampiyonasında Türkiye Şampiyonu oldu.
6-8 Mayıs tarihleri arasında Sivas’ta düzenlenen Küçük Kızlar Floor Curling Türkiye şampiyonasına Niğde’yi temsil eden Kızılca Atatürk Ortaokulu takımı zorlu geçen mücadelede tüm rakiplerini eleyerek Türkiye Şampiyonluğunu elde etti.
Niğde’de düzenlenen turnuvaları birincilikle geçerek, Konya’da düzenlenen bölgesel turnuvaya gitmeye hak kazanan Kızılca Atatürk Ortaokulu Konya’daki turnuvadan da alnını akıyla çıkmayı başardı. Bu sonuçlardan sonra 6-8 Mayıs tarihlerinde Sivas’ta düzenlenen Türkiye Floor Curling Küçük Kızlar Şampiyonasında Konya, Gaziantep ve Erzincan'dan katılan okullar ile aynı grupta mücadele etmeye hak kazanan Bor Kızılca Atatürk Ortaokulu birbirinden zorlu oynadığı üç maçtan da galibiyetle ayrılarak finale çıkmayı başardı. Final maçında Karabük temsilcisini yenmeyi başaran Kızılca Atatürk Ortaokulu Türkiye Şampiyonu oldu.
Niğde Haber Gazetesi olarak Türkiye Şampiyonluğunu Niğde’ye kazandıran Bor Kızılca Atatürk Ortaokulu öğrencilerini, Kızılca Atatürk Ortaokulu Beden Eğitimi Öğretmeni Hasan Girgeç’i ve Kızılca Atatürk Ortaokulu idarecilerini tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.
(Yüksel ERDOĞANÖZ)

Bizim Kızlar Türkiye Sampiyonu 2

Bizim Kızlar Türkiye Sampiyonu 1