Akşemseddin Bilim ve Sanat Merkezinde BİLSEM DYK yaz kursları kapsamında bu yaz toplam 386 öğrenciye 11 farklı atölyede eğitim-öğretim faaliyeti gerçekleştirildi. Kurslar 03 Temmuz – 10 Ağustos 2023 tarihleri arasında toplam 6 hafta boyunca devam etti.
Akşemseddin Bilim ve Sanat Merkezi müdürü Ahmet Kılıç yaz kursları için; “Kursları açmamızdaki en büyük faktörün çocuklarımızı yaz tatilinin rehavetinden az da olsa uzaklaştırmak, yaz tatili boyunca tablet, telefon, televizyon karşısında esir olmalarını engellemek ve ilgi duydukları alanlarda kişisel gelişimlerine katkı sağlamak ve verilen eğitimlerle bunu amaçladık. Ayrıca kurslara yönelik sanatsal ve bilimsel faaliyetlerin merkezimizde bundan sonraki yıllarda da artarak devam edecek” Dedi.
BİLSEM Müdürü Kılıç destek verenlere teşekkür ettiği açıklamasının devamında , “BİLSEM DYK yaz kursları sürecinde özverili çalışmalarıyla bizden desteklerini esirgemeyen Niğde Akşemseddin Bilim ve Sanat Merkezi Müdür Yardımcısı Ertuğrul Özar’a, BİLSEM DYK Yaz Kursunda görev alan “Eser Kahraman, Faruk Çetin, İsmail Delice, Osman Aydoğar, Serdar Akmeşe, Özkan Azimli, Murat Sakarya, Mehmet Aras, S. Bahar ÖZTÜRK, Süleyman Gezici” adlı değerli öğretmenlerimize, değerli velilerimize ve sıcakta büyük özveriyle keyifle çalışan, kendine güvenen, farkındalık oluşturan, geleceğimizin teminatı sevgili öğrencilerimize teşekkür ederiz.” İfadelerini kullandı.
BİLSEM’de açılan DYK Yaz Kursu Atölyeleri şunlardı:
1. Yaratıcı Yazarlık Atölyesi
2. Drama Atölyesi
3. Akıl Oyunları Atölyesi
4. Görsel Sanatlar Atölyesi
5. Yabancı Dil Atölyesi
6. Bilimsel Araştırma Teknikleri Atölyesi
7. Yenilenebilir Enerji Atölyesi
8. Tasarım ve İnovasyon Atölyesi
9. Havacılık ve Uzay Atölyesi
10. Matematik Uygulamaları Atölyesi
11. Problem Çözme Teknikleri Atölyesi
(Dahi GEDİK)