Niğde’nin Ulukışla Belediye Başkanı Ali Uğurlu, ilçede eğitim gören okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin kırtasiye ihtiyaçlarını karşılayacaklarını açıkladı.
Konuyla ilgili Ulukışla Belediyesinde yapılan açıklamada Belediye Başkanı Uğurlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü, okul müdürleri, öğrenciler ve veliler yer aldı. Kırtasiye yardımı hakkında ilçe Milli Eğitim Müdürü ve veliler Belediye Başkanı Uğurlu'ya teşekkür ederken, yardımların da okullar açılmadan yapılacağı belirtildi. 
TÜM İHTİYAÇLAR KARŞILANIYOR 
Ulukışla Belediye Başkanı Ali Uğurlu; ‘’Ulukışla Belediyesi olarak Ulukışla ve merkez ve köylerindeki bin 790 öğrencinin, tüm kırtasiye ihtiyaçlarını biz karşılıyoruz. Okul öncesi öğrencilerden 230 öğrenci, ilkokulda okuyan 740 öğrenci, ortaokulda okuyan 550 öğrenci, lisede okuyan 270 öğrenci olmak üzere toplam bin 790 öğrencinin tüm kırtasiye ihtiyaçlarını Ulukışla Belediyesi olarak biz karşılıyoruz. Hangi sınıfta, hangi bölümde olursa olsun kırtasiye ihtiyacı ne varsa Ulukışla Belediyesi olarak biz karşılıyoruz. Defterinden, kaleminden, silgisinden, kalem açacağından, kağıdından, aklınıza ne gelirse, okulda okurken ne ihtiyacı varsa kırtasiye giderlerini biz karşılıyoruz dedi.
ULUKIŞLA'M BUNU HAK EDİYOR 
Allah nasip ederse, Ulukışla Belediyesi olarak okulların açıldığı gün, kırtasiye malzemelerini komple okullarımıza bırakacağız. Siz değerli öğrencilerimizin daha iyi eğitim alabilmesi için, ailelere daha az yük binmesi için Ulukışla Belediyesi olarak bizler sizlerin yanınızdayız. Yanınızda olmaya da devam edeceğiz. Her şeyin en güzelini Ulukışla Belediyesi yapar ve güzel Ulukışla'm bunları hak eder.’’ dedi.
(İbrahim UGUN)