NÖHÜ’lü öğrenciye ailesinden mezuniyet sürprizi (VİDEO HABER) NÖHÜ’lü öğrenciye ailesinden mezuniyet sürprizi (VİDEO HABER)

Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, Türk Kızılay’ının 156’bcı kuruluş yıldönümü münasebetiyle kutlama mesaj yayımladı. Başkan Özdemir mesajında; ‘’11 Haziran 1868 tarihinde savaş meydanlarındaki yaralı askerlere yardım etmek amacıyla kurulan Türk Kızılay’ın bir buçuk asırdan fazla bir zamandır hem savaşta hem de barışta, ihtiyaç duyulan her alanda gönüllü olarak yardıma koşmaya devam ediyor “dedi.
“MİLLETİMİZİN GURURU OLMAYA HAK KAZANMIŞTIR”
Özdemir mesajının devamında , “Türk Kızılay’ının kurulduğu tarihten bu yana sadece ülkemizde değil, dünyanın her noktasında meydana gelen doğal afetlerde ve yaşanan savaşlarda, tamamen gönüllülük esasına dayalı olarak, ihtiyaç sahiplerine yardım elini uzattığına işaret eden Belediye Başkanı Emrah Özdemir, “Hiçbir ayırım yapmadan, her şartta, tüm mazlumların, yardıma muhtaçların yanında olan, mağdurlara el uzatan, Türk Kızılay’ı, ülkemizde ve dünyada gösterdiği geniş yardım yelpazesi ile  milletimizin gururu olmaya hak kazanmıştır. Tüm bu özellikleriyle ve insanlık adına sürdürdüğü hizmetleriyle dünya barışına da katkı sağlayan Türk Kızılay’ına, vatandaşlarımızın kan bağışı başta olmak üzere diğer yardımlarla destek vermeye devam edeceğine olan inancını vurgulayan Başkan Özdemir, “Bu vesileyle Türk Kızılay’ımızın 156. Kuruluş yıldönümünü kutuluyor, çalışanlarına, gönüllülerine ve desteğini esirgemeyen aziz milletimize şükranlarımı sunuyorum” ifadelerine yer verdi.
(Dahi GEDİK)

Editör: Niğde Haber