Bakan Yumaklı Sahipsiz Köpeklerle ilgili değerlendirmelerde bulundu Bakan Yumaklı Sahipsiz Köpeklerle ilgili değerlendirmelerde bulundu

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, aralarında Niğde’nin de bulunduğu 81 ilde aranan şahıslara yönelik yapılan ‘ÇEMBER-6’ isimli operasyonlarda arama kararı bulunan 2136 firari şüphelinin yakalandığını açıkladı.
Bakan Yerlikaya açıklamasında; ‘’Firari suçluların sokaklarımızda gezmelerine izin asla vermeyeceğiz. Ailelerimizin huzurunu kaçırmalarına müsaade etmedik, etmeyeceğiz. Yakalanan şahıslardan 6️’sının 10 yıldan daha uzun süredir, 11’ini 5 ile 10 yıl arasında, 2119’unun ise 0-5 yıl arasında aranan şahıslar olduğunu söyledi. İl jandarma Komutanlıkları, İl Emniyet Müdürlükleri ve Sahil Güvenlik Komutanlığımızca 81 il genelinde son 3 gün içinde yapılan operasyonlarında yakalama kararı çıkartılan 2136 kişi, yol aramalarında, ev ve iş yerlerinde ve kimlik kontrollerinde yakalanıp adalete teslim edildi dedi. Operasyonları yöneten Valilerimizi, Kaymakamlarımızı, İl Jandarma Komutanlarımızı, İl Emniyet Müdürlerimizi, Sahil Güvenliğimizi ve operasyonlara katılan polislerimizi, Jandarmalarımızı tebrik ediyorum. Allah ayağınıza taş değdirmesin. Araması bulunan şahısları teker teker yakalayıp adalete teslim etmeye kararlıyız’’ dedi.
(İçişleri Bakanlığı)