İŞKUR’la istihdam edilen kadınlar ‘Başarı Hikâyesi’ yazıyor İŞKUR’la istihdam edilen kadınlar ‘Başarı Hikâyesi’ yazıyor

Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek, kamuda tasarruf tedbirleriyle ilgili valilere önemli uyarılarda bulundu.
Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek, kamuda tasarruf tedbirleriyle ilgili valilere önemli uyarılarda bulundu. Şimşek'in "Bu babamızın parası değil, milletin parası. Gösterişten uzak, mütevazı kamu anlayışına mecburuz. Bütçede 2,7 trilyon lira açık vereceğiz arkadaşlar. Onun için lütfen tasarruf tedbirleri konusunda maksimum hassasiyet gösterin” dediği ve bazı valilerin TOGG satın almak istediğini söylemesi üzerine “Makam araçlarınızı satıp, TOGG alabilirsiniz” cevabını verdiği öğrenildi.
Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, geçtiğimiz hafta yapılan Valiler Toplantısı’nda kamuda tasarruf tedbirleriyle ilgili valilere önemli uyarılarda bulundu. Hürriyet'in haberine göre Bakan Şimşek, toplantıda Türkiye’nin ekonomik anlamda zorlu bir süreçte olduğunu vurgulayarak, “Tasarruf tedbirleri konusunda sizden yardım istiyoruz” dedi.
Valilerin de tasarruf tedbirlerine uymakla mükellef olduklarını vurgulayan Şimşek, “Gelin görün ki bu öyle olmuyor; taşıt kullanımından tanıtım giderlerine kadar... Bu alanlarda hakikaten hassasiyet gerekiyor. Türkiye’de 2024 yılında biz bütçeye tam uyarsak, 2,7 trilyon lira açık vereceğiz. O açığı nasıl finanse edeceğiz? Borçla. Borçla finanse etmek demek bugünkü yüksek faiz sürecinde memleketin imkânlarının yatırım ve hizmet yerine faize gitmesi demektir. O yüzden sizin de üzerinize görev düşüyor. Bu hassasiyet o kadar değerli ki.
TASARRUF TEDBİRLERİNDE MAKSİMUM HASSASİYET GÖSTERİN
Ben defterleri sonuna kadar kullanıyorum. Kağıt falan kullanmıyorum. Bu seviyeye kadar inmemiz lazım. Bu babamızın parası değil. Hepimizin parası, milletin parası. 2,7 trilyon lira açık vereceğiz arkadaşlar. Onun için lütfen tasarruf tedbirleri konusunda maksimum hassasiyet gösterin; bu konuda bize yardımcı olun. Gösterişten uzak, mütevazı bir kamu anlayışına her alanda mecburuz. Tasarruf tedbirleri konusunda sizden yardım istiyoruz” ifadelerini kullandı.
MAKAM ARACINIZI SATIP TOGG ALABİLİRSİNİZ
Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in, toplantının ardından yaptığı soru-cevap kısmında bazı valilerin TOGG satın almak istediğini söylemesi üzerine, “Makam araçlarınızı satıp, TOGG alabilirsiniz” dediği öğrenildi.
(Haber Merkezi)

Editör: Niğde Haber