Niğde Belediyesi, sanatseverleri buluşturmak ve umudu yeniden yeşertmek amacıyla ART-Quake-12 "Umudunu Yitirme: Karanlıktan Aydınlığa Bir Yol Var" Meksika Uluslararası grup resim sergisini düzenliyor. Sergi 21 Ekim Cumartesi günü saat 13:00’te Güzel Sanatlar Galerisinde gerçekleştirilecek.

WhatsApp Image 2023-10-16 at 11.31.17
Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir konuyla ilgili açıklamasında; ‘’21 Ekim Cumartesi günü saat 13:00’te Belediyemiz Güzel Sanatlar Galerisinde Niğde Belediyesi ile Küratör Sefa Büte'nin ortaklaşa düzenleyeceği ART-Quake-12 “Umudunu Yitirme” " Karanlıktan Aydınlığa Bir Yol Var" Meksika Uluslararası grup resim sergisi yapılacak. Sanatın gücünü keşfetmek ve umudu yeniden yeşertmek isteyen herkesi 21 Ekim Cumartesi günü Belediye Güzel Sanatlar Galerisinde gerçekleştirilecek olan ART-Quake-12 sergisine davet ediyoruz. Karanlıktan aydınlığa uzanan bu yolculukta, umudu yeniden keşfetmek için bir adım atmanızı bekliyoruz.’’ dedi.
Serginin küratörlüğünü Ressam Sefa Büte üstleniyor. Sefa Büte, serginin içeriğini ve temayı belirlerken, izleyicilerin duygusal bir yolculuğa çıkmasını ve umutla dolup taşmasını amaçladıklarını belirtirken; ‘’Umudunu Yitirme: Karanlıktan Aydınlığa Bir Yol Var" temasıyla, umudu kaybetmiş insanların içinde bulunduğu zorlu süreçleri yansıtmayı hedefliyoruz. Sergide yer alacak olan eserler, sanatçıların karanlığı aydınlığa çevirme çabalarını ve umut dolu mesajlarını izleyicilere aktaracaktır.” dedi.
Sergi boyunca galeri ziyaretçilere ücretsiz olarak açık olacak. Ayrıca, sergi süresince sanatçılarla etkileşim imkânı da sunulacak ve sanatçılar eserleri hakkında bilgi verecek.
(Dahi GEDİK)