Kaymakam Yiğit Rehabilitasyon Merkezi’nde incelemelerde bulundu Kaymakam Yiğit Rehabilitasyon Merkezi’nde incelemelerde bulundu

Niğde’nin Altunhisar ilçesinde liseli gençlere yönelik düzenlenen Kariyer Günleri kapsamında Niğde Adalet Komisyonu ve 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Bayram Ünlü lise öğrencileriyle buluştu.
Niğde Adalet Komisyonu ve 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Bayram Ünlü öğrencilere kişisel tecrübelerini aktarırken "kişilik ve kimlik" oluşturma yolculuğuna nasıl hazırlanmalı ve o yolculuk için neler hazırlamalı gibi çok değerli bilgiler aktardı.
Başkan Ünlü konuşması boyunca insan odaklı olmanın ancak bireysel manada insan olabilmeyi başarmak ve neden insan olarak yaratılmış olduğumuzun farkına varmayla mümkün olduğu üzerinde durdu.
SOSYAL MEDYA UYARISI
Seminer boyunca gençlerin dikkatle takip ettiği Başkan Ünlü çok yönlü düşünebilmek ve bu yönde gelişim göstermek için kitap okumanın, okurken seçici olmanın vazgeçilmezliğini örneklerle aktardı. Gençlere önlerindeki kariyer yolculuğunda onları bekleyen aktüel tuzaklardan bahsederken sosyal medyaya ayrı bir başlık açarak amacı dışında kullanıldığında adeta bir bataklık olan bu mecraya özellikle dikkat etmelisiniz diyerek gençleri oluşabilecek sorunlar hakkında bilgilendirdi.
Kendi kariyer yolculuğuna dair notlar paylaşmak suretiyle ulaşılmaz hiçbir hedef olmadığı vurgusu yapan Bayram Ünlü sabırlı ve istikrarlı gayretin mutlaka menzili bulan ok gibi olduğunu, gayrete aşık olan kaderin sahibi Yüce Allah'ın emeklerinin karşılığını mutlaka vereceğini ifade etti.
BAŞKAN ÜNLÜ ÖĞRENCİLERİN SORULARINI YANITLADI
Seminer sonunda soru-cevap etkinliği ile gençlerin merak ettiklerini sorma fırsatı sunan, sorulan tüm sorulara cevap veren Ünlü salonu dolduran tüm öğrenciler tarafından coşkuyla alkışlandı.
İlçe Kaymakamı Abdussamed Yiğit Niğde Adalet Komisyonu ve 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Ünlü'ye günün anısına plaket takdim ederek teşekkür etti.
Altunhisar Anadolu İmam Hatip Lisesinin sosyal salonunda düzenlenen etkinliğe başta Altunhisar Kaymakamı Abdussamed Yiğit olmak üzere İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Altunok, İlçe Kurum Amirleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
(Dahi GEDİK)

Whatsapp Image 2024 03 06 At 20.13.56
Whatsapp Image 2024 03 06 At 20.13.55

Whatsapp Image 2024 03 06 At 20.13.57

Whatsapp Image 2024 03 06 At 20.13.57 (1)