CHP Bor İlçe Başkanı Taşdemir oldu CHP Bor İlçe Başkanı Taşdemir oldu

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, önceki gün bir youtube kanalında yerel seçimlere ilişkin içinde Niğde’nin de ifade edildiği ilginç ve dikkat çekici açıklamalara yer verdi.
Programda soruları cevaplandıran Akşener; ‘’Biz her yerde ayrı gireceğiz, İstanbul ve Ankara dahil. Ben de katılıyorum buna. Şimdi bunu Genel İdare Kurulumuza getireceğim" dedi.
NİĞDE’DE MANSUR YAVAŞ SESLERİ YÜKSELDİ
Akşener, bu açıklamalarının yanı sıra Cumhurbaşkanı adaylığı ile ilgili ziyaret ettiği tüm illerde Mansur yavaş ve Ekrem İmamoğlu isimlerinin öne çıktığını Niğde’nin ise birçok ilde olduğu gibi, Cumhurbaşkanlığı adaylığı için Mansur Yavaş’ı istediğini söyledi. Bu konuda net olan iller listesinde ise Akşener sözlerinin devamında “Aksaray'da da Niğde'de de Trabzon’da da söylüyorlar. Bu yavaş yavaş daha da arttı. Hakkari'de Mansur Yavaş söylendi" dedi.
Akşener, 6’lı masada aday belirlenme sürecinin gecikmesi ve masadan kalkma sürecine ilişkin ise soruya şu yanıtı verdi: "Ben 2 yıl evvel, daha ortada masa yokken, o zaman yeni kurulan Sayın Fatih Erbakan'ın da partisi dahil bütün siyasi partileri dolaştım. 4 kişi gittik. Sayın Cihan Paçacı, Sayın Koray Aydın, Sayın Uğur Poyraz ve ben vardım. Bu görüşmelerde ben Sayın Davutoğlu'na, Sayın Gültekin Uysal'a, Sayın Ali Babacan'a, Sayın Temel Karamollaoğlu'na bir soru sordum: 'Sayın Kılıçdaroğlu adayım derse siz ne yapacaksınız' diye oradan cevaplar aldım. Sonra bu turum bittikten sonra da yanımıza Sayın Salim Ensarioğlu'nu da alıp CHP'ye gittik. Orada da Sayın Kılıçdaroğlu'yla beraber teşkilat başkanı, Sayın Kuşoğlu, Sayın Oğuz Kağan Salıcı ve Sayın Selin Sayek Böke gibi arkadaşlar vardı. Karşılıklı oturduk ve ben şunu söyledim. Dedim ki; bu iki belediye başkanımız ita amiri sizsiniz. CHP'nin adayı, biz sadece destekledik. Size bir şey soracağım dedim. Bu iki arkadaşımız gerçekten morali bozuk seçmenin yanında yer aldığı ve taraftar haline geldiği bir pozisyona doğru gidiyor. Dolayısıyla bu iki arkadaşımızdan birini aday gösterecekseniz biz varız. Ama diğerini geri çekin. İkisini birden aday göstermeyecekseniz ikisini de geri çekin Kemal Bey, onların ita amiri sizsiniz" dedim. 5 biz, 5 onlar şahitli. Ben zannettim ki böyle olacak. Ama sonra Sayın İmamoğlu Türkiye'yi gezdi. Sayın Mansur Yavaş'a müthiş bir sevgi ve sempati oldu." dedi.
(İbrahim UGUN)