Geçtiğimiz günlerde görevlerinden istifa eden başkanların  Genel Merkez Teşkilat Başkanlığı tarafından yeni atamalar yapıldı.
Atamalar sonrası görev devir teslim töreni de gerçekleştirildi.
İl Başkanlığında gerçekleştirilen devir teslim töreninde konuşan AK Parti İl Başkanı Mustafa Özdemir yaptığı açıklamada; ‘’Bundan önce görev yapan kıymetli başkanlarımız geçtiğimiz günlerde görevlerinden affını istemişler ve yapılan temayül yoklamaları sonrasında yeni başkanlarımız Genel Merkezimiz Teşkilat Başkanı sayın Erkan Kandemir’in tensipleri ile atamaları yapıldı. Bugün de görev devir teslim törenini il başkanlığımızda gerçekleştirdik dedi.
Ben bu görev değişimlerini partimizin güçlenişi olarak görüyorum. Bundan önce partimizde görev alan başkan ve yöneticileri edindikleri tecrübelerini bir sonrakine aktararak gidiyor. Partimiz kurulduğu günden bu yana, hep bu anlayış ile hareket ettiği için güçlenerek devam ediyor silsile. Hepimizin tek bir hedefi var!  İlimizde AK Parti’yi daha güçlü temsil etmek. AK Parti büyük ve güçlü bir ailedir.  Bu değişim hiçbir zaman durak olmadı. Görev yapan arkadaşlarımız bugün bu görevi bir sonraki arkadaşına gönül huzuru içerisinde devretti. Bundan sonraki süreçte de destekçisi olacaklarını, tecrübelerini aktarmaya devam edeceklerini dile getirdiler dedi. Hepsine ben ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Yeni görev alan Başkanlarımıza başarılar diliyorum. Rabbim mahcup etmesin ‘’ dedi.
AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkanlığı tarafından ilçe başkanlıklarına şu isimler atandı.
Merkez İlçe Başkanlığına  Hacı Mehmet Eren, Bor İlçe Başkanlığına Ethem Bozdoğan, Çamardı İlçe Başkanlığına Resul Aladağ, Ulukışla İlçe Başkanlığına İsmail Akyol, Çiftlik İlçe Başkanlığına Ramazan Tekin, Altunhisar İlçe Başkanlığına Ahmet Baştürk atandı.
(Dahi GEDİK)