Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, 44 yeni ilacın ‘Bedeli Ödenecek İlaçlar Listesine' alındığını duyurdu ve ilaçların türlerini paylaştı.
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, SGK tarafından 38’i yerli üretim olmak üzere toplam 44 ilacın daha geri ödeme listesine alındığını söyleyerek; ''Sosyal güvenlik alanında sağladığımız destekler ile vatandaşlarımızın yanındayız. Sosyal Güvenlik Kurumumuz tarafından 38’i yerli üretim olmak üzere toplam 44 ilaç ‘Bedeli Ödenecek İlaçlar Listesine’ alındı. Böylelikle bedeli ödenecek yurt içi ilaç sayısını 8375’e çıkardık. İlaçların hastalarımıza şifa olmasını temenni eder, vatandaşlarımıza sağlıklı bir ömür dilerim’’ dedi.
Listede 9 adet kanser ilacı, 2 adet diyabet ilacı, 3 adet sindirim sistemi aracı, 4 adet alerjik rinit ve astım ilacı, 1 adet metabolik hastalık ilacı, 1 adet hipertansiyon ilacı, 1 adet multiple skleroz ilacı ve 6 adet de kalp damar hastalıklarında kullanılan ilaçlar bulunuyor. 
(Haber Merkezi)