Niğde Sağlık il Müdürü Dr. Koray Okur Niğde’de 2023 yılı Temmuz ayına kadar 2 Bin 218 Hastaya ise evde sağlık hizmeti verilmekte olduğunu açıkladı.
Niğde İl Sağlık Müdürü Dr. Okur Evde Sağlık Hizmetleri uygulamasının 01 Kasım 2010 tarihinde başladığını, kurulduğu günden itibaren Niğde ve bağlı ilçeler, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi ile Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma Hastanesi Evde Sağlık Hizmetleri dâhil 13 bin 198 hastaya ulaştığını söyledi. Evde Sağlık Hizmetleri uygulaması kapsamında bugüne kadar 13 bin 198 hasta muayenesi yapılmış olup 2023 yılı Temmuz ayına kadar 2 Bin 218 Hastaya ise evde sağlık hizmeti verilmektedir dedi.
Niğde Sağlık il Müdürü Dr. Okur; “İlimizde Evde Sağlık Hizmetleri Uygulaması 01 Kasım 2010 tarihinde başlamıştır. Birim kurulduğu günden itibaren ilimiz ve bağlı ilçeler, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi ile Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma Hastanesi Evde Sağlık Hizmetleri dahil 13 bin 198 hastaya ulaşılmıştır. 2023 yılı ilk ayı içerisinde Evde Sağlık Hizmetleri Biriminde hizmet verilen aktif hasta sayımız 2 bin 218 olup, aylık başvuru sayısı ortama 100-150 hasta arasında olmaktadır. İlgili birimden hizmet almak isteyen vatandaşlarımız 444 38 33 numaralı hattı arayarak koordinasyon birimine başvuru yapabilirler” dedi.
Evde Sağlık hizmetlerinden faydalanmak için yapılması gerekenler hakkında bilgi veren Dr. Okur; “ Yürüyemeyen ve kişisel ihtiyaçlarını karşılayamayan yatağa bağımlı hastalar, ağır özürlü kişiler, terminal dönem kanser hastaları, ileri derece kas hastaları, ağır KOAH hastaları, yeni doğanlarda  fototerapi ihtiyacı olanlar, evde sağlık hizmeti kapsamına alınanlardan ağız ve diş sağlığı hizmetlerine ihtiyacı olanlar başvuru yaparak hizmetten yararlanabilir.  İlgili birimden hizmet almak isteyen vatandaşlarımız 444 38 33 numaralı hattı arayarak koordinasyon birimine başvuru yapabilirler. Evde sağlık hizmeti randevu sistemiyle mesai saatleri içerisinde hizmet verir ve ücretsizdir ”Şeklinde konuştu.
(Dahi GEDİK)
Dr Koray Okur _Haberlerde bu foto kullanılacak